Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Notowania największej spółki na GPW idą w dół. CD Projekt przesuwa premierę gry

14
Podziel się:

Kurs CD Projekt, spółki z największą kapitalizacją na warszawskiej giełdzie, spada po tym, jak spółka poinformowała o przesunięciu daty premiery gry "Cyberpunk 2077".

Notowania największej spółki na GPW idą w dół. CD Projekt przesuwa premierę gry.
Notowania największej spółki na GPW idą w dół. CD Projekt przesuwa premierę gry. (Wikipedia)

W piątek po otwarciu sesji kurs największego na GPW producenta gier spada o ponad 2 proc. do 378,5 zł. W tym samym czasie WIG20 lekko rośnie, a wśród dwudziestu największych spółek na minusie znajdują się tylko dwie.

W tym roku kurs CD Projekt wzrósł o prawie 40 proc., a kapitalizacja spółki to ponad 37 mld zł. Na początku kwietnia producent gier został spółką o największej kapitalizacji w Polsce. Trzeba jednak zaznaczyć, że stało się tak w dużej mierze z powodu spadków wywołanych epidemią koronawirusa - jeszcze pod koniec ubiegłego roku PKO BP było warte ponad 40 mld zł.

CD Projekt poinformował w czwartek po zakończeniu sesji, że data premiery gry "Cyberpunk 2077" została przesunięta na 19 listopada 2020 roku. Wcześniej zapowiadano, że premiera nastąpi 17 września 2020 roku.

Zobacz także: Bezrobocie w Polsce. Koronawirus zabiera pracę. Minister zabrała głos

– Przesunięcie daty premiery wynika z konieczności dopracowania gry i usunięcia błędów. Powyższe działania wymagają od Spółki zabezpieczenia dodatkowego czasu i nie wpływają na ukończoną już zawartość gry, jej gameplay oraz testy Cyberpunka 2077 rozpoczęte w tym tygodniu przez niezależnych dziennikarzy z całego świata (tzw. hands-on) – czytamy w komunikacie.

Premiera "Cyberpunk 2077" już raz została przesunięta. W styczniu CD Projekt zdecydował przełożeniu jej z kwietnia na wrzesień. Teraz ogłoszono, że odbędzie się jednak w listopadzie.

– Wierzymy w datę listopadową i nie mamy żadnych planów obejmujących datę premiery późniejszą niż 19 listopada – powiedział podczas czwartkowej telekonferencji członek zarządu CD Projektu Michał Nowakowski.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

wiadomości
wiadomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Jakub
2 lata temu
Zajmujecie się, więcej wspieraniem Bolszewickiej Rewolucji Seksualna, pod symbolem tęczy, a stracicie jeszcze więcej i.. bardzo dobrze. Ja gry Cyberpunk, ani akcji czerwonych towarzyszy z CD Projekt, nie zamierzam kupować.
Tiger
2 lata temu
Dalej niech się angażują w kolorowe balony to wiele nie ugrają. Ja zrezygnowałem z zamówienia, jak postąpią inni, zobaczymy.
Zbigniew
2 lata temu
Nie lubię jak mnie ktoś w uja robi , zamówienie wycofane
Niszcz CPR
2 lata temu
Piracenie gier CPR to obecnie czyn szlachetny.
Lol
2 lata temu
Przecież specjalnie się opóźnia premiery, zeby każdy o tym pisał o darmowa reklamę robil