Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
19.06.2020 09:32

Notowania największej spółki na GPW idą w dół. CD projekt przesuwa premierę gry

Kurs CD Projekt, spółki z największą kapitalizacją na warszawskiej giełdzie, spada po tym, jak spółka poinformowała o przesunięciu daty premiery gry "Cyberpunk 2077".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikipedia)
Notowania największej spółki na GPW idą w dół. CD Projekt przesuwa premierę gry.

W piątek po otwarciu sesji kurs największego na GPW producenta gier spada o ponad 2 proc. do 378,5 zł. W tym samym czasie WIG20 lekko rośnie, a wśród dwudziestu największych spółek na minusie znajdują się tylko dwie.

W tym roku kurs CD Projekt wzrósł o prawie 40 proc., a kapitalizacja spółki to ponad 37 mld zł. Na początku kwietnia producent gier został spółką o największej kapitalizacji w Polsce. Trzeba jednak zaznaczyć, że stało się tak w dużej mierze z powodu spadków wywołanych epidemią koronawirusa - jeszcze pod koniec ubiegłego roku PKO BP było warte ponad 40 mld zł.

CD Projekt poinformował w czwartek po zakończeniu sesji, że data premiery gry "Cyberpunk 2077" została przesunięta na 19 listopada 2020 roku. Wcześniej zapowiadano, że premiera nastąpi 17 września 2020 roku.

Bezrobocie w Polsce. Koronawirus zabiera pracę. Minister zabrała głos

– Przesunięcie daty premiery wynika z konieczności dopracowania gry i usunięcia błędów. Powyższe działania wymagają od Spółki zabezpieczenia dodatkowego czasu i nie wpływają na ukończoną już zawartość gry, jej gameplay oraz testy Cyberpunka 2077 rozpoczęte w tym tygodniu przez niezależnych dziennikarzy z całego świata (tzw. hands-on) – czytamy w komunikacie.

Premiera "Cyberpunk 2077" już raz została przesunięta. W styczniu CD Projekt zdecydował przełożeniu jej z kwietnia na wrzesień. Teraz ogłoszono, że odbędzie się jednak w listopadzie.

– Wierzymy w datę listopadową i nie mamy żadnych planów obejmujących datę premiery późniejszą niż 19 listopada – powiedział podczas czwartkowej telekonferencji członek zarządu CD Projektu Michał Nowakowski.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Tagi: wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda, cyberpunk 2077, premiera Cyberpunk, cd projekt
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-06-2020

Rebustęczowa bańka pęka

19-06-2020

Dariusz I ZłośliwyPrzesuwanie premiery u "redów" to norma, kto czekał na Wieśka 3 ten pamięta. Ciekawe, czy do spadku kursu nie przyczyniło się również … Czytaj całość

19-06-2020

EternitWiedźmin 3 sprzedał się w 38 milionach egzemplarzy. Załóżmy, że Cyberpunk podwoi ten wynik, co jest mało prawdopodobne. Musieli by zarobić około … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (14)