Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Nieudana roszada w zarządzie PKO. Sasin chciał wprowadzić swojego człowieka

134
Podziel się:

Dzień po wybraniu nowego prezesa PKO BP przedstawiciel resortu aktywów państwowych usiłował dokonać zmian w zarządzie banku - pisze "Puls Biznesu". Bezskutecznie.

Nieudana roszada w zarządzie PKO. Sasin chciał wprowadzić swojego człowieka
Nieudana roszada w zarządzie PKO. (Materiały prasowe)

Dzień po walnym zgromadzeniu, na którym z bankiem pożegnał się prezes Zbigniew Jagiełło, rada nadzorcza powołała na to stanowisko Jana Rościszewskiego.

Rada obradowała już w nowym składzie, wcześniej odwołana została ze składu Grażyna Ciurzyńska, a nowymi członkami zostali: Maciej Łopiński, Agnieszka Winnik-Kalemba i Dominik Kaczmarski - reprezentant MAP.

Na pierwszym posiedzeniu nowego składu rady Dominik Kaczmarski złożył wniosek o odwołanie z zarządu Jakuba Papierskiego. Wniosek został odrzucony, co jednocześnie przekreśla plany zmian w zarządzie - pisze "Puls Biznesu".

Zobacz także: Podatek katastralny w Polsce? "Nigdy nie był rozważany"

W zarządzie PKO zasiada dziewięć osób, czyli dokładnie tyle, ile wynosi limit określony przez regulamin banku. Żeby wprowadzić do władz nowego człowieka, kogoś trzeba odwołać.

A takie plany, jak ustalił "Puls Biznesu", były. Po odwołaniu Papierskiego do zarządu miał zostać wprowadzony Bartosz Drabikowski, który do 2017 roku był dyrektorem finansowym.

Odwołano go jednogłośnie, a pięć osób, które wtedy głosowały za jego zwolnieniem nadal zasiada w radzie.

- Próba wprowadzenia do zarządu menedżera, którego kilka lat temu rada nadzorcza odwołała ze stanowiska, to jakaś karkołomna operacja — mówi "Pulsowi Biznesu" jeden z analityków banku. Prosi o zachowanie anonimowości.

Drabikowski był też jedną z kluczowych osób odpowiadających za zakup Nordea Banku. To właśnie ta transakcja i kontrowersje z nią związane miały być główną przyczyną rezygnacji prezesa Jagiełły.

Wśród odpowiedzialnych za transakcję miał być także Jakub Papierski, którego przedstawiciel MAP próbował odwołać.

- Dla zagranicznych inwestorów ruchy kadrowe w PKO BP są kompletnie niezrozumiałe. Rozmawiałem z przedstawicielem funduszu inwestycyjnego, który pytał, dlaczego skarb państwa nie obronił Zbigniewa Jagiełły, dobrego prezesa. Był przekonany, że to pozostali akcjonariusze poprzez swoich przedstawicieli w radzie nadzorczej doprowadzili do dymisji. Wyjaśniłem mu, że skarb państwa, mając 30 proc. akcji, obsadza 9 z 11 miejsc w radzie i że to jego reprezentanci zdecydowali o odwołaniu prezesa — mówi "Pulsowi Biznesu" jeden z analityków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(134)
Kkkkk
3 lata temu
Sasin co wszystko stłamsi. Przecież to klika
Sasin
3 lata temu
Koperciarz i POnyleni. A , za nie odbyte wybory podziękujcie mafii PO , to oni powinni oddac 70 baniek za POdmianę beznadzi.... dobrze , że ich czasy dobiegają końca... ( obecnie ok. 11 % ) niedługo będą POniżej progu wyborczego... będzie POzamiatane = Brawo PIS ! Tak trzymać !
bogdan
3 lata temu
Bardzo długo można wymienić spólki skarbu państwa gdzie totalna platforma dokonała bzdurnych zakupów. Za wydrukowane koperty powinni zapłacić totalni, tak kombinowali, żeby kandydata sobie wymienić !? -- Szanowni peowcy, pamiętajcie, że od kradzionej kasy nie przybywa intelektu !!!
tylko specjal...
3 lata temu
Fakt , za nierządu PO+PSL. Zasłyszane, autentyczne: na schodach w jednym z ministerstw spotykają się znajomi ze studiów- co robisz kolego ? no jestem prezesem spółki giełdowej odpowiada pierwszy i pyta rozmówcę a ty co robisz ? a jestem wiceministrem ........,Ooo, przecież ty się na tym nie znasz mówi pierwszy ale się nauczę odpowiada drugi. Chcecie coś dodać ?!!! Spółka jest nadal na giełdzie, ale ma innego prezesa.
Kazio
3 lata temu
Nie pamiętacie !? A , to ciekawe !? A , jak było za czasów PO brukselki Tuska????? wchodzili do pko na stanowiska ich ludzie, zwalniali tych niepotrzebnych żeby obstawić swoich, czy już nikt tego nie pamięta :) :) :) :) :) Bank PKO BP jest prywatnym bankiem notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych. Po odejściu Prezesa Jagiełły akcjonariusze ( współwłaściciele ) banku zaczęli sprzedawać akcje, a kurs spadł.
...
Następna strona