Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

No Fluff Jobs: 70% pracowników IT bardziej niż zarobki ceni rozwój i awans

1
Podziel się

70% ankietowanych przez No Fluff Jobs pracowników branży IT bardziej niż zarobki ceni sobie możliwość rozwoju i awansu, wynika z raportu No Fluff Jobs. Natomiast 63% ankietowanych pracowników IT awansowało w ciągu ostatnich kilku lat, ale tylko 41% jest z tego faktu zadowolonych.

No Fluff Jobs: 70% pracowników IT bardziej niż zarobki ceni rozwój i awans
(Pixabay)
bErMaFIl

"Biorąc pod uwagę wciąż rosnącą liczbę pracowników IT na rynku, nie dziwi mnie fakt, że ci z większym doświadczeniem (a tych jest zdecydowanie mniej na rynku) pełnią dziś funkcję menedżerskie. Szybko przyrasta liczba pracowników w IT, więc potrzebujemy zwiększonej ilości menedżerów. Ale nie jest to jedyna opcja dla senior deweloperów. Organizacje potrzebują wąsko-specjalizowanych profesjonalistów. Prowadzą innowacyjne projekty: chmura, bezpieczeństwo, wszechobecna potrzeba mikroserwisowania usług, pozbywanie się legacy kodu, itp., więc tworzy się przestrzeń dla architektów rozwiązań technologicznych. To równie atrakcyjna ścieżka rozwoju i potencjalnego awansu. Również finansowo korzystna, nie mniej niż menedżerska" - powiedziała dyrektor Departamentu IT w mBanku Eliza Stasińska, cytowana w komunikacie.

W kierunku menedżerskim chce rozwijać się 40% badanych i tu motywem jest też podwyżka: 51% sądzi, że na stanowisku kierowniczym zarobi więcej, zaś 60% badanych uważa, że praca specjalisty jest pewniejsza, podano także.

W przypadku płac branży IT najwięcej zarabiają pracownicy seniorzy i eksperci, czyli specjaliści z ponad 8-letnim doświadczeniem. Ich średnie zarobki wynoszą około 19,5 tys. zł netto na umowie B2B, a w przypadku umowy o pracę ponad 11 tys. zł netto.

bErMaFIn

"Tymczasem oczekiwania to odpowiednio 27 tys. i 19 tys. (uśrednione zarobki na umowach B2B i etacie)" - wskazano w badaniu.

Badanie wykazało, że pracownicy z doświadczeniem 5-8 lat przyznają się, że dostają na rękę 10 tys. zł, a oczekują 12 tys. zł. Osoby pracujące w branży 2-5 lat deklarują, że ich pensja netto wynosi 8 tys. zł, a chcieliby, aby wynosiła prawie 10 tys. zł.

"Najwyższe zarobki zadeklarowały osoby pracujące w Backendzie oraz Mobile, czyli w najbardziej pożądanych specjalizacjach. Co ciekawe, średnie deklarowane zarobki netto w Backendzie wynoszą 11 tys. zł na umowie B2B. To ok. 10% więcej niż we Frontendzie" - czytamy w komunikacie.

bErMaFIO
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Twój nick
rok temu
Cenimy rozwój i awans ponieważ pozwalają one na większe zarobki.