Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Novatek Green Energy uruchomił nowy Terminal Przeładunkowy LPG w Krzyżu

2
Podziel się:

Novatek Green Energy - polska spółka zależna rosyjskiego producenta skroplonego gazu ziemnego Novatek - uruchomił swój drugi terminal przeładunkowy LPG w Krzyżu Wielkopolskim, podała spółka. Uruchomienie obiektu zwiększy możliwości dystrybucji gazu płynnego Novatek do stacji paliw oraz do klientów wykorzystujących go do celów grzewczych i technologicznych na terenie Polski Zachodniej.

Novatek Green Energy uruchomił nowy Terminal Przeładunkowy LPG w Krzyżu

Nowy terminal przeładunkowy LPG Novatek to jeden z nielicznych tego typu obiektów usytuowanych w tej części Polski. Umożliwia odbiór gazu płynnego z cystern kolejowych i jego dalszą dystrybucję autocysternami na terenie Polski Zachodniej. Obiekt posiada front rozładunkowy oraz miejsca odstawcze dla cystern kolejowych LPG, a także stanowisko załadunku autocystern wyposażone w wagę samochodową. Ponadto na terenie terminalu znajdują się dwa zbiorniki magazynowe, poinformowano.

"Jako producent naturalnego gazu płynnego czujemy się zobowiązani do dalszej stymulacji rozwoju tego rynku poprzez podejmowanie nowych inicjatyw biznesowych, które są odpowiedzią na potrzeby klientów z tej części naszego kraju" - powiedział preze Novatek Green Energy Dariusz Bratoń, cytowany w komunikacie.

W ocenie spółki, uruchomienie terminalu LPG Novatek Zachód w Krzyżu Wielkopolskim jest strategicznie ważnym wydarzeniem dla odbiorców gazu płynnego z uwagi na duże zapotrzebowanie na polskim rynku oraz ograniczenia produkcyjne rodzimych rafinerii, które zaspokajają popyt zaledwie w 20%. Pozostała część gazu płynnego sprowadzana jest z zagranicy, z czego ponad 74% pochodzi z Rosji, a najbardziej znaczącym eksporterem jest spółka Novatek PAO.

Novatek to największy niezależny producent gazu ziemnego w Rosji. Novatek Green Energy powstała w 2009 roku jako Novatek Polska, która działalność dystrybucyjną rozpoczęła w roku 2010. W 2020 r. nastąpiła zmiana nazwy na Novatek Green Energy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
To prawda
2 lata temu
Jak sie dobrze przyjzysz to na ki\oncu pasa startowego tego lotniska stoi klient z butla gazu w rece do napelnienia na stacji gazu sprezonego z Novatek Green Energy
Zdziwiony
3 lata temu
Na zdjęciu widzimy port lotniczy j, autostradę i szybką kolej A to chyba nie są okolice Krzyża Wielkopolskiego. Kto to zdjęcie wstawił bez namysłu?