Notowania

iphone 11
11.09.2019 10:40

Nowy iPhone 11. Apple nie zawiódł inwestorów, ale akcje nie zyskały wiele

Apple zaprezentował najnowszego iPhone'a. Tradycyjnie wydarzeniu towarzyszył duży rozgłos. Opinie są różne, ale z biznesowego punktu widzenia na pewno nie można mówić o zawodzie. Wartość firmy w oczach inwestorów wzrosła o blisko 10 mld dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Inwestorzy nieźle przyjęli najnowszy sprzęt od Apple. (Fot: PAP/EPA)

Świat ujrzał nowego iPhone'a z numerem 11. Apple zaopatrzył go w dwa tylne aparaty fotograficzne: zwykły i szerokokątny, a także m.in. we wsparcie dla technologii dźwięku Dolby Atmos.

Ceny nowego iPhone'a zaczynają się od 699 dolarów (3599 zł w Polsce), ale za najbardziej wypasioną wersję trzeba zapłacić nawet prawie 7500 zł.

Choć pojawiają się już pierwsze opinie, w tym te wskazujące, że Apple pokazał najbrzydszy telefon w historii, zadowolenie użytkowników będzie można precyzyjniej zweryfikować dopiero za jakiś czas. Wiadomo już jednak jak nowy iPhone od Apple przyjęli inwestorzy. Szału nie ma, ale jest na plusie.

Oto iPhone 11 - najnowszy smartfon od Apple

Nowy iPhone 11 światło dzienne ujrzał we wtorek wieczorem, gdy na giełdzie w Nowym Jorku handlowano jeszcze akcjami. Notowania Apple zaraz po prezentacji skoczyły do góry. W porównaniu do poprzedniego dnia zyskały w sumie na wartości 1,2 proc. Nie dużo, ale jednak.

(google finance)
(Fot: google finance)

Przekładając to na pieniądze wychodzi, że wartość całego biznesu Apple w jeden dzień zwiększyła się o blisko 10 mld dolarów. Taka kwota robi zdecydowanie większe wrażenie niż wspomniane już 1,2 proc.

Dzięki niezłemu przyjęciu nowego iPhone'a 11 przez inwestorów notowania Apple są najwyższe od blisko roku. Cała firma jest wyceniana na prawie 980 mld dolarów. To wielokrotnie więcej niż wartość wszystkich akcji notowanych na warszawskiej giełdzie.

Jedna akcja Apple kosztuje niecałe 217 dolarów. Tyle wystarczy by formalnie stać się współwłaścicielem technologicznego giganta z USA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: iphone 11, apple, akcje, wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-09-2019

mg"najbardziej wypasioną wersję" takie zwroty nawet w prasie będziemy używać ?

Rozwiń komentarze (1)