Notowania

Nowy prezes JSW. Włodzimierz Hereźniak kierował spółką w przeszłości

Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała o powołaniu nowego prezesa spółki. Został nim Włodzimierz Hereźniak – stanowisko obejmie w sierpniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JSW)
Siedziba biura zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej (Fot: Dawid Lach)

W pierwszej połowie czerwca rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej odwołała ze stanowiska Daniela Ozona, który kierował firmą od listopada 2017 r. Przez kolejne tygodnie spółka poszukiwała potencjalnego następcy - do JSW wpłynęło cztery aplikacje. Ostateczny wybór padł na Włodzimierza Hrymniaka.

Minister Tchórzewski wyszedł do górników demonstrujących w Warszawie
Daniel Ozon odwołany. Górnicy z JSW protestują w Warszawie: "Dymisja Tchórzewski!"

"Od sierpnia br. stanowisko to (prezesa – red.) obejmie Włodzimierz Hereźniak. Decyzję podjęto po przesłuchaniach, które odbyły się dziś w Warszawie. Nowy prezes w przeszłości zajmował już to stanowisko w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, był też między innymi wiceprezesem zarządu spółki Tauron Ciepło" – poinformowała w komunikacie Jastrzębska Spółka Węglowa.

Do wymiany prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej dążyło od kilku miesięcy Ministerstwo Energii. Jak można było zrozumieć we wrześniu ubiegłego roku, Ozon nie zgadzał się, by JSW finansowała "inwestycje kompletnie niezwiązane z działalnością spółki".

Polska energetyka jądrowa. "W Polsce nie ma firm, które się na tym znają"

Kolejne próby odwołania były jednak blokowane. Dlatego tez na wniosek resortu od października ub. roku do lipca tego dokonano zmian w radzie. Gdy ta była już chętna do zwolnienia Ozona, inicjatywy resortu blokowali związkowcy. Po ostatecznym odwołaniu prezesa, doszło nawet do pikiety w Warszawie – związkowcy żądali dymisji szefa resortu.

Związkowcy murem stają za prezesem Danielem Ozonem.
Gorąco podczas obrad rady nadzorczej JSW. Dwie dymisje i interwencja górników

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: spółki, daniel ozon, hereźniak, jsw, prezes, zmiany kadrowe, wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-07-2019

TrusPrzewietrzyć to ministwerstwo.Więcej ozonu.

13-07-2019

Toya2Boże chroń JSW i moje akcje.

14-07-2019

Tak, wiemNo i co górnicy, pojedziecie do Warszawy bronić prezesa, który do tego stopnia dbał o wasz zakład, że był w stanie postawić się ministrowi? Czy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (7)