Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ANA
|

Nowy prezes PKO BP o frankowiczach: szkoda, że inne banki nie poszły naszym śladem

9
Podziel się

- Chcemy zaoferować zapowiadane przez nas już wcześniej ugody. Szkoda, że pozostałe banki z dużymi portfelami kredytów frankowych nie poszły wytyczoną przez nas ścieżką - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" nowy prezes PKO BP. Jan Emeryk Rościszewski chwali też polski rząd za tarcze antykryzysowe i ocenia, że rosnąca inflacja jest jak "ból ręki po szczepionce".

Nowy prezes PKO BP o frankowiczach: szkoda, że inne banki nie poszły naszym śladem
Jan Emeryk Rościszewski, prezes PKO BP. (PKO BP)
bErpqkER

W ubiegłym tygodniu miejsce Zbigniewa Jagiełło w fotelu prezesa największego polskiego banku zajął Jan Emeryk Rościszewski, jeden z dotychczasowych wiceprezesów. Jagiełło zrezygnował ze stanowiska 11 maja po tym, jak przez ponad dekadę kierował PKO BP.

O tym, że w największym polskim banku po rezygnacji Jagiełło nie należy spodziewać się wielkich zmian mówił trzy tygodnie temu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Nowy prezes PKO BP w pierwszym wywiadzie, jakiego udzielił "Rzeczpospolitej" zapewniał, że nie planuje rewolucji w PKO BP, m. in. w kwestii kredytów frankowych.

bErpqkET

- Kierunek naszych działań pozostaje bez zmian, chcemy zaoferować zapowiadane przez nas już wcześniej ugody. Szkoda, że pozostałe banki z dużymi portfelami kredytów frankowych nie poszły wytyczoną przez nas ścieżką - mówi Rościszewski.

Zobacz także: Inflacja galopuje, minister uspokaja. To koniec drastycznych podwyżek?

PKO BP jest na razie jedynym bankiem w Polsce, który zapowiedział gotowość do zawierania ugód z frankowiczami. Obecnie trwa pilotaż tego rozwiązania. Ostatnio prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz przyznał, że prace w tym obszarze w pozostałych bankach przystopowały.

bErpqkEZ

Rościszewski zapowiada także, że "nie będzie miotły kadrowej". - Choć oczywiście mogą pojawić się pewne ruchy, ale to naturalne w każdej dużej organizacji – dodaje.

Prezes PKO BP powiedział też, że rosnąca inflacja na całym świecie to paradoksalnie dowód skuteczności wdrożonych działań antykryzysowych. - Narzekanie, że bolesnym skutkiem działań antykryzysowych jest podwyższona obecnie inflacja, jest podobne do narzekania na ból głowy czy ręki po szczepionce przeciwko koronawirusowi. Działania antykryzysowe uchroniły gospodarki przed krachem - ocenia Rościszewski.

Prezes PKO BP pochwalił także polski rząd za tarcze antykryzysowe. - W połączeniu ze sprawnością i pracowitością polskich przedsiębiorstw, pomogły im przetrwać pandemię - powiedział.

Rościszewski nie planuje rewolucji w PKO BP. W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" zapowiedział dalszy rozwój cyfryzacji w banku, a także usług leasingowych, faktoringowych i ubezpieczeniowych. Nowy prezes chce skupić się także na maksymalizacji wyników finansowych banku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErpqkFu
gospodarka
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
bena
2 miesiące temu
nie masz czym prezesie sie chwali bo jest to najdroższy bank w Polsce
Amen
2 miesiące temu
Do wszystkich forumowiczów PODPISALIŚCIE UMOWĘ ŚWIADOMIE nikt za was nie będzie spłacać waszych kredytów!!!!!!!!
Czekałem 8lat
2 miesiące temu
Na rozprawę z bankiem w sprawie frankowej i się doczekałem.. teraz bank trzęsie portkami a ja poczekam cierpliwie na wyrok. Po tym jak widziałem i czytałem jak banki nami pomiatają oraz na własnej skórze doświadczyłem jak bank wychodzi z pozycji silniejszego aż do momentu spotkania z sędzią powiem wam: Nie odpuszczajcie i walczcie i swoje pieniądze 🙂
bErpqkFv
punkt widzeni...
2 miesiące temu
No przydupas prezesa nie mógł powiedzieć nic innego.Inaczej szybko on również odejść ze stanowiska , proste.
zxc#
2 miesiące temu
A Polski podatnik PŁACI .... bo na pewno nie ten prezes