Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Omikron Capital przejął 100% udziałów w Dagat ECO z branży obróbki metali

1
Podziel się:

Warszawa, 01.02.2021 (ISBnews) - Fundusz private equity Omikron Capital przejął 100% udziałów spółki Dagat ECO z branży precyzyjnej obróbki metali, podał fundusz. Jest to już trzecia firma, która trafiła do portfela Omikron Capital. Inwestor liczy na dwu-trzykrotny wzrost w ciągu 5-7 lat.

Omikron Capital przejął 100% udziałów w Dagat ECO z branży obróbki metali
bEBWrNkl

Dagat ECO to rodzinna firma zajmująca się obróbką metali od ponad 20 lat. Specjalizuje się w zakresie obróbki rur i profili metalowych. Przedsiębiorstwo posiada uniwersalny park maszynowy i wysoko wykwalifikowaną kadrę, a szerokie zastosowanie oferowanych usług pozwala zdobywać partnerów biznesowych z wielu branż, między innymi samochodowej, medycznej, HVAC, kolejowej czy petrochemicznej, podkreślono.

"Dagat ECO to stabilna firma z dużym potencjałem wzrostu i unikatowym know-how. Dzięki swoim zasobom może z powodzeniem rywalizować i zdobywać nowe rynki zbytu i dalej się rozwijać. Ostatni rok spółka zakończyła z dobrym wynikiem, a w latach 2016-2019 zwiększyła sprzedaż o ponad 60%. Liczymy na dalsze wzrosty i większą ekspansję na rynki zagraniczne, między innymi w Niemczech, Francji i krajach Beneluksu. Wierzymy, że nam się to uda, ponieważ już teraz produkty firmy trafiają m.in. do USA, Brazylii czy Turcji" - powiedział partner zarządzający i założyciel Omikron Capital Tomasz Firczyk, cytowany w komunikacie.

"Cieszę się, że pomimo trudności wywołanych pandemią Covid-19 udało się sprawnie przeprowadzić całą transakcję. Bardzo optymistycznie patrzę na przyszłość firmy, która przy wsparciu i doświadczeniu zespołu Omikron Capital może dalej rozwijać skrzydła" - dodał dotychczasowy właściciel i prezes Dagat ECO Piotr Gulczewski.

bEBWrNkn

Firma zatrudnia ponad 230 osób. W 2019 roku osiągnęła sprzedaż na poziomie blisko 44 mln zł i zakończyła go z wynikiem 4,4 mln zł EBITDA. Spółka jest największym dostawcą systemów poręczowych do pojazdów komunikacji miejskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. Cieszy się uznaniem na rynku o wysokiej barierze wejścia, między innymi dzięki swojej elastyczności i najwyższej jakości. Nowi właściciele planują dalszą ekspansję dzięki odpowiedniemu wsparciu, zapewniono.

"Na początku zaczniemy od wzmocnienia firmy w obszarze zarządczym oraz dziale sprzedaży. Chcemy w sposób ciągły profesjonalizować organizację, aby budować jej potencjał. Planujemy również inwestycje w większą automatyzację i robotyzację zakładu produkcyjnego, które pomogą spółce zwiększyć skalę działania. Zależy nam na dalszej ekspansji na rynki zagraniczne oraz w branżach o wysokiej perspektywie wzrostu, m.in. kolejowej, medycznej i chemicznej. Firma obecnie posiada już długotrwałe relacje z klientami typu blue chip, a jakość jej usług potwierdzają liczne międzynarodowe certyfikaty" - zapowiedział dyrektor inwestycyjny Omikron Capital Jakub Mazurek.

Inwestorzy liczą na dwu-, a nawet trzykrotny wzrost wartości firmy w ciągu najbliższych 5-7 lat. Poza wsparciem i inwestycjami, pomóc ma także duży i ciągle rozwijający się rynek obróbki metali na świecie, podsumowano.

Omikron Capital to fundusz private equity, który koncentruje się na inwestowaniu m.in. w prosperujące spółki przemysłowe i usługowe. Fundusz skupia się na inwestycjach w firmy rodzinne, w których założyciele chcą wycofać się z prowadzenia biznesu lub szukają partnera biznesowego, który pomoże im wznieść przedsiębiorstwo na kolejny poziom.

bEBWrNkO
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Łysy
8 miesięcy temu
Dagat to najlepsza firma na wschód od warty