Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

OncoArendi chce podpisać umowę z dużą firmą farmaceutyczną w ciągu dwóch lat

0
Podziel się:

Warszawa, 02.04.2019 (ISBnews) - OncoArendi Therapeutics chce podpisać umowę partneringową z dużą firmą farmaceutyczną w ciągu dwóch lat, poinformował ISBnews prezes Marcin Szumowski. Spółka szuka chief scientific officer z międzynarodowym doświadczeniem.

OncoArendi chce podpisać umowę z dużą firmą farmaceutyczną w ciągu dwóch lat

"Finansowanie z giełdy i granty pozwala nam na rozwój projektów badawczych w realnym scenariuszu na okres ok. 3 lat. Nadal mamy ponad 50 mln zł na koncie. Ważne jest to, że wydajemy środki spójnie z tym, co obiecaliśmy. Pozyskiwanie grantów trochę utrudniło nam wyłączenie Mazowsza z koperty unijnej, bo alternatywy nie ma. Niemniej chcielibyśmy wzmocnić finanse o transakcję w ramach umowy partneringowej w ciągu 2 lat" - powiedział ISBnews Szumowski podczas GPW Innovation Day.

Prezes dodał, że spółka pracuje mocno nad pozyskaniem chief scientific officer (CSO) i chce zamknąć proces rekrutacyjny przed wakacjami.

"Przy tym spektrum programów potrzebny nam jest CSO z dużym międzynarodowym doświadczeniem, więc na 90% będzie to osoba z zagranicy" - dodał prezes.

W prezentacji spółka podała, że plany na ten rok przewidują osiągnięcie wstępnych wyników bezpieczeństwa w badaniu MAD związku OATD-01 fazy Ib w III kwartale, a raport końcowy na przełomie 2019/2020; uzyskanie wyników 17-tygodniowego badania toksykologicznego dla OATD-01 spodziewane w III kw.; uzyskanie wyników badania toksykologii rozwojowej i reprodukcyjnej (dart) dla OATD-01; uzyskanie statusu wskazań sierocych dla związku OATD-01 w leczeniu sarkoidozy i idiopatycznego włóknienia płuc III-IV kw.

OncoArendi Therapeutics S.A. to innowacyjna firma biotechnologiczna specjalizująca się w poszukiwaniu, rozwoju i komercjalizacji nowych leków stosowanych w terapii chorób układu oddechowego i nowotworów. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2018 r.

Sebastian Gawłowski

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)