Notowania

onico
14.11.2019 15:54

Onico ma nową radę nadzorczą i zarząd. Czas na nowe rozdanie

Batalia o władzę w spółce Onico dobiegła końca. Tak przynajmniej twierdzi nowy, stary prezes. Stadionowe rozgrywki mają być przeszłością, a teraz paliwowa spółka chce skupić się na walce o przetrwanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mat. prasowe)
Ostatnie tygodnie w Onico upłynęły na ogromnym zamieszaniu kadrowym. (Fot: Onico)

Ostatnie dni przyniosły ważne rozstrzygnięcia w giełdowej spółce Onico. W paliwowej firmie kojarzonej m.in. z drużyną wicemistrza w męskiej lidze siatkówki (Onico Warszawa) od wielu tygodni panował chaos. Właściwie nie wiadomo było kto nią rządzi.

Głośno było o stadionowych rozgrywkach w Onico, gdzie mniejszościowi akcjonariusze mieli spotkać się w ramach walnego zgromadzenia i odwołać m.in. prezesa. Z kolei ten uznał, że nie mieli do tego prawa, bo zebranie było nielegalne.

Nagle okazało się, że w firmie są dwie rady nadzorcze. A wszystko to w obliczu ogromnych problemów finansowych, które doprowadziły spółkę na skraj bankructwa.

We wtorek zorganizowano jednak walne zgromadzenie akcjonariuszy i najpierw odwołano wszystkich dotychczasowych członków rady nadzorczej o powołano nową piątkę. Dzień później nowy skład RN powołał prezesa i wiceprezesa. Nowym, ale jednocześnie starym szefem został oficjalnie Andrzej Kociubiński.

Polskie banki nie potrafią restrukturyzować

W czwartek prezes w imieniu spółki wydał komunikat, w którym przekonuje o ostatecznym ustabilizowaniu sytuacji w Onico.

"Dzięki potwierdzonemu mandatowi zarządu i rady nadzorczej cieszącej się poparciem większości akcjonariuszy spółka może wrócić do rozmów z kontrahentami, którzy w ostatnich tygodniach wstrzymywali się z zawieraniem umów handlowych z Onico. Dotychczasowa niepewność partnerów biznesowych wynikała z działań dezinformacyjnych prowadzonych przez rzekomą radę nadzorczą reprezentowaną publicznie przez radcę prawnego Jarosława Kołkowskiego. Ten okres należy uznać za definitywnie zakończony" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Prezes zapewnił, że do głównych wyzwań stojących przed nowym zarządem należą restrukturyzacja spółki, poprawa jej funkcjonowania oraz wyjaśnienie wszelkich wątpliwości podnoszonych przez wszystkich akcjonariuszy.

"Proces ten zostanie przeprowadzony w ramach postępowania restrukturyzacyjnego, o które wnioskował zarząd spółki reprezentowany przez prezesa Andrzeja Kociubińskiego" - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez samego Andrzeja Kociubińskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: onico, zarząd, rada nadzorcza, wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda, new connect
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz