Notowania

Orange podpisze nową umowę ze związkami zawodowymi. Ruszyły rozmowy

Władze Orange mają zasiąść do stołu z przedstawicielami pracowników. Wspólnie ustalą warunki nowej umowy na kolejne dwa lata. Ma regulować m.in. kwestie zwolnień i wynagrodzeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Co wynegocjują pracownicy Orange? (Fot: PAP/Jakub Kamiński)

Zarząd Orange Polska w oficjalnym komunikacie poinformował o "rozpoczęciu rozmów z partnerami społecznymi dotyczących nowej umowy społecznej". Chodzi m.in. o porozumienie ze związkami zawodowymi ustalające warunki współpracy na linii pracodawca - pracownik.

Nowa umowa ma obowiązywać przez okres 2 lat (2020-2021). Będzie określać między innymi liczbę dobrowolnych odejść w tych latach, podwyżki wynagrodzeń zasadniczych oraz kontynuowanie programu "przyjazne środowisko pracy".

Na razie nie znamy założeń i postulatów obu stron.

Sprzątaczka zarobi więcej niż nauczyciel. "Dojdzie do absurdów"

Z końcem roku kończy się poprzednia umowa. Ona zakładała m.in. możliwość skorzystania przez pracowników z dobrowolnych odejść (2680 pracowników). Mieli oni specjalne przywileje, wykraczające poza gwarancje wynikające z kodeksu pracy.

Dotychczasowa umowa przewidywała także możliwość podwyżek wynagrodzeń zasadniczych (2,5 proc. w roku 2018 i w roku 2019) i wysokość dodatkowego odszkodowania dla pracowników, którzy osiągną wiek emerytalny.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1998 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: orange, praca, umowa społeczna, wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-11-2019

preczzorangeOrange , złodziejska firma. Bez mojej wiedzy przypisali mi drugi internet mobilny nawet nie przysyłając karty sim oraz przedłużyli umowę na komórkę … Czytaj całość

18-11-2019

krkuschyba zaczyna sie hossa na akcjach Urange pamietam kurs 42pln dzis 6,64

Rozwiń komentarze (2)