Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Orange Polska ma porozumienie z MR i NFOŚiGW ws. programu 'Czyste Powietrze'

1
Podziel się

Orange Polska podpisało z Ministerstwem Rozwoju (MR) i Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) porozumienie, którego celem jest wsparcie programu Czyste Powietrze. Porozumienie przewiduje rozpoczęcie pilotażowego projektu monitorowania jakości powietrza w szkołach.

Orange Polska ma porozumienie z MR i NFOŚiGW ws. programu 'Czyste Powietrze'
bDzjoyqJ

Agencja ISBnews dowiedziała się wcześniej, że dzisiaj przy okazji pierwszego Polsko-Francuskiego Forum Przemysłu Przyszłości zostanie podpisana deklaracja o współpracy na rzecz czystego powietrza. Sygnatariuszami miały być: MR, NFOŚiGW oraz Orange Polska. Dzięki temu jeszcze w tym roku wybrane szkoły otrzymają systemy monitorowania jakości powietrza.

"Zanieczyszczenie powietrza jest poważnym problemem wpływającym na zdrowie i jakość życia ludzi oraz że według Światowej Organizacji Zdrowia 36 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie znajduje się w Polsce" - czytamy w treści porozumienia.

"Polski rząd prowadzi prace mające na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza i jego negatywnego wpływu na codzienne życie Polaków w ramach programu 'Czyste powietrze' oraz wyznacza ambitny cel, aby 1 OOO polskich szkół stało się 'wyspami klimatycznymi' do 2025" - czytamy dalej.

bDzjoyqL

W ramach porozumienia do szkół mają trafić systemy oparte o platformę zarządzania usługami Smart City: czujniki jakości powietrza i oprogramowanie do monitorowania powietrza wewnątrz i na zewnątrz szkoły. Do końca 2020 roku Orange zadeklarował dostarczenie takiego systemu do 100 szkół. "Po dokonaniu oceny wyników pilotażu, projekt może być kontynuowany, a docelową jego ambicją może być wyposażenie w czujniki jakości powietrza łącznie do 1 000 szkół w całej Polsce" - napisano w dokumencie.

Fundacja Orange zobowiązała się włączyć edukację ekologiczną do swoich programów, na początek w 100 pracowniach Orange, czyli w multimedialnych świetlicach zlokalizowanych w małych miastach i wsiach w całej Polsce. Operator ma także wpierać zieloną transformację w Polsce i Program Czyste Powietrze poprzez rozwój inteligentnych rozwiązań cyfrowych.

Orange Polska (dawniej TPSA i PTK Centertel) to dostawca usług telekomunikacyjnych w Polsce. Orange dostarcza m.in. usługi telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do internetu, TV oraz usługi transmisji głosu przez internet (VoIP). Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

bDzjoyrm
giełda
wiadomości
giełda na żywo
KOMENTARZE
(1)
Antonina
12 miesięcy temu
monitorowanie stanu powietrza jest bardzo ważne, jednakże najważniejsza jest systematyczna i stala wymiana starych i trujących źródeł ciepła. Ja osobiście polecam kocioł pelletowy https://www.kostrzewa.com.pl/produkty/eei-pellets-12-30-kw mam i naprawdę raj, ani podkładać co chwilę, podpalać czy wygaszać.. właściwie bezobsługowy :)