Notowania

Orange wyprzedaje nieruchomości. Kompleks w Warszawie dał ponad 200 mln zł zysku

Orange liczy na grubo ponad 200 mln zł zysku ze sprzedaży kompleksu nieruchomości w Warszawie. Do tej pory za inne nieruchomości firma zainkasował w sumie trzykrotnie więcej pieniędzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Orange sprzedaje nieruchomości.

"Orange Polska szacuje zysk ze sprzedaży kompleksu nieruchomości przy ulicach Nowogrodzka/Św. Barbary w wysokości 212 milionów złotych" - czytamy w komunikacie jednej z czołowych firm telekomunikacyjnych w kraju.

Sprzedawana nieruchomość to jednohektarowa zabudowana działka zlokalizowana około 300 metrów od Pałacu Kultury i Nauki. Na gruncie usytuowany jest kompleks sześciu budynków o funkcji biurowej i mieszkalnej o łącznej powierzchni niemal 50 tys. metrów kwadratowych.

Jak wskazują przedstawiciele Orange, zysk ten uwzględnia najem zwrotny części kompleksu. Ostateczna, dokładna kwota zysku zostanie podana przy okazji publikacji raportu finansowego za trzeci kwartał 2019.

Mieszkanie+. Muszyński: ok. 1 tys. już mieszka. Na decyzje czekamy nawet 1,5 roku

Wcześniej spółka informowała, że kompleks sześciu budynków sprzeda za 81 mln euro, czyli blisko 350 mln zł. Nabywcą jest Zeitgeist Asset Management. Wcześniej ten sam inwestor kupił od Orange dawny budynek Poczty Polskiej w Krakowie.

Orange w ten sposób kontynuuje wyprzedaż zbędnych nieruchomości. Chce pozyskać pieniądze na inwestycje rozwojowe. W 2018 roku i przez pierwsze osiem miesięcy tego roku spółka pozbyła się nieruchomości za łączną kwotę ponad 650 mln zł. A liczy, że w przyszłości zainkasuje jeszcze ponad 1 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: orange, nieruchomości, wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda, biznes
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-09-2019

realistI pomyśleć, że France Telekom kupił 20 lat temu Telekomunikacje Polska za 3.5 miliarda złotych. Kupili rynek usług telekomunikacyjnych, … Czytaj całość

13-09-2019

madameorange jest strasznie strasznie ale to strasznie PODŁA firma strasznie nie zbliżyła bym się do nich na na km!!!!!!!!!!!!!!!!!

14-09-2019

WarszawaKupili telekomunikację Polska za ułamek wartości jej nieruchomości. Tu powinni siedzieć, SLD z Balcerowicz na czele

Rozwiń komentarze (27)