Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Orlen Ochrona i Poczta Polska podpisały umowę o współpracy

0
Podziel się:

Orlen Ochrona i Poczta Polska podpisały umowę o współpracy odnośnie transportu wartości pieniężnych, podała spółka z Grupy Orlen. Firmy planują powoływanie wspólnych zespołów projektowych, opracowujących nowe rozwiązania operacyjne. Współpraca ma zwiększyć potencjał biznesowy obu firm i pozwolić na wspólną realizację wysokospecjalistycznych usług ochroniarskich.

Orlen Ochrona i Poczta Polska podpisały umowę o współpracy

Dzięki podpisanej umowie spółka powiększyła portfolio klientów z sektora jednostek strategicznych dla gospodarki kraju, podano także.

"Transport wartości pieniężnych to usługa świadczona przez Orlen Ochrona na terenie całego kraju. Spółka jest jednym z liderów w tym segmencie usług i może wykonywać zlecenia dla najbardziej wymagających klientów. [...] Płocka spółka wciąż poszerza spektrum swojej działalności - chroni klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych - obsługuje banki, zakłady przemysłowe oraz duże i małe sieci handlowe. Wyspecjalizowała się jednak przede wszystkim w ochronie firm przemysłu rafineryjno-petrochemicznego charakteryzującego się wysokim poziomem ryzyka operacyjnego" - czytamy w komunikacie.

Obecnie w strukturach Poczty za świadczenie usług logistyki gotówki odpowiedzialny jest Pion Poczta Polska Ochrona (PPO). Swoje usługi świadczy dla klientów biznesowych i instytucjonalnych, takich jak: instytucje państwowe, spółki Skarbu Państwa, instytucje samorządowe, duże sieci handlowe oraz małe i średnie przedsiębiorstwa.

"Transport wartości pieniężnych realizowany jest z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Pieniądze przewożone są w specjalnych opakowaniach tzw. bezpiecznych kopertach, z zastosowaniem środków wymaganego zabezpieczenia technicznego. Do transportu spółki wykorzystują specjalne bankowozy wyposażone w systemy zabezpieczenia GPS. To pozwala na ciągłe monitorowanie trasy przejazdu od klienta do miejsca zdania wartości tj. do wrzutni banku lub Centrów Obsługi Gotówkowej. Każdy zespół konwojowy składa się z doświadczonych, dobrze przeszkolonych pracowników, wyposażonych w broń palną bojową, środki ochrony osobistej oraz środki łączności wewnętrznej i zewnętrznej" - czytamy dalej.

Orlen Ochrona to spółka w 100% zależna od PKN Orlen.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)