Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Oszuści podszywają się pod państwową spółkę. Zachęcają do inwestycji w złoto

5
Podziel się:

"Może to być próba wyłudzenia oszczędności lub danych osobowych" - ostrzega KGHM. Państwowa spółka została wykorzystana przez oszustów, którzy w ten sposób namawiają na ryzykowne inwestycje w złoto, srebro czy miedź.

Oszuści podszywają się pod państwową spółkę. Zachęcają do inwestycji w złoto
KGHM ostrzega przed fałszywymi stronami internetowymi (Materiały prasowe, KGHM)
bEKwfTzF

W internecie jest mnóstwo reklam i stron internetowych, które przekonują, że w krótkim czasie każdy może zarobić wielkie pieniądze. Zazwyczaj związane jest to z ryzykownymi inwestycjami. Naiwność ludzi próbują wykorzystać też oszuści, którzy w tym celu podszywają się pod znanych ludzi lub rozpoznawalne instytucje.

Przed tego typu oszustwem ostrzega jeden z państwowych gigantów. KGHM, który jest jednym z największych światowych producentów miedzi i srebra, wskazuje, że wizerunek firmy jest wykorzystywany do namawiania do podejrzanych inwestycji na fałszywych stronach internetowych.

bEKwfTzH

KGHM apeluje

"Może to być próba wyłudzenia oszczędności lub danych osobowych. Spółka nie prowadzi aktualnie żadnego programu inwestycji w złoto, srebro czy miedź, skierowanego do klientów detalicznych i inwestorów indywidualnych" - czytamy w komunikacie.

bEKwfTzN

Spółka apeluje o ostrożność i nieotwieranie linków z podejrzanymi adresami internetowymi. Podkreśla, że wszelkie informacje na temat działalności KGHM można znaleźć na oficjalnej witrynie firmowej.

Zobacz także: Polski Ład. Posłanka PO: Chaotyczny, nieprzemyślany i skomplikowany system

"W związku z próbami podszywania się pod KGHM wszczęliśmy już odpowiednie procedury bezpieczeństwa oraz zgłosiliśmy sprawę do instytucji, które zajmują się ściganiem tego typu przestępstw" - podkreślają przedstawiciele spółki.

bEKwfTzO

Wybór KGHM to nie przypadek

Złoto jest często wabikiem, bo uznawane jest za bezpieczną przystań inwestycyjną w kryzysowych czasach i alternatywę dla tradycyjnego pieniądza. Trzeba jednak pamiętać, że jego wartość na giełdach podlega sporym wahaniom i na takiej inwestycji można być stratnym.

Podobnie jest z miedzią, z którą kojarzy się głównie KGHM. Akurat w tym roku ceny miedzi osiągały rekordowe wartości. Na giełdzie w Londynie był czas, że tona kosztowała ponad 10 tys. dolarów i w mediach było głośno tym.

bEKwfTzP

KGHM jest też jednym z największych producentów srebra metalicznego. Firma rocznie wytwarza około 1200 ton tego cennego metalu. Srebro katodowe jest produkowane w postaci sztabek (gąsek) o wadze 1000 uncji jubilerskich (32,15 kg). W tej postaci jest zarejestrowane pod marką KGHM HG i posiada certyfikat rejestracji na nowojorskiej Giełdzie Handlowej COMEX.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKwfTAi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
Okradany prze...
2 tyg. temu
Jedyna mądra inwestycja w metale to kupić metal i zakopać na polu 3m pod ziemią.
dredd
2 tyg. temu
z ORLENEM też ktoś próbuje tego samego chwytu
kłamią.
2 tyg. temu
Podkreśla, że wszelkie informacje na temat działalności KGHM można znaleźć na oficjalnej witrynie firmowej. Nie prawda !!! Nie ma tam informacji ile od KGHM przytulił Rydzyk.
bEKwfTAj
Jan
2 tyg. temu
Facebook współpracuje z tymi oszustami. Dopuszcza do reklamowania się i pobiera za to kasę.
swój pod sweg...
2 tyg. temu
jedni warci drugich. państwowe to niby uczciwe - komedia!