Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PayPal: Prawie 39% polskich MŚP eksportuje towary także poza UE

0
Podziel się:

W Polsce 61,1% eksportu generowanego przez MŚP jest sprzedażą wewnątrz Unii Europejskiej, podczas gdy 38,9% eksportuje także na rynki poza nią, wynika z raportu "Rozwój sektora MŚP w Europie" PayPal. Średnia dla całej UE, jeśli chodzi o sprzedaż także poza rynki unijne to 41,4%.

PayPal: Prawie 39% polskich MŚP eksportuje towary także poza UE

PayPal przeanalizował dane z 157 636 małych i średnich firm z 28 krajów Unii Europejskiej, które aktywnie korzystają z jego usług.

"Europejskie firmy korzystające z PayPal są zdecydowanie bardziej aktywne na arenie międzynarodowej niż ich konkurencja - prawie połowę swoich towarów i usług (41,4%) sprzedają poza UE, a 58% ich eksportu trafia na rynki wewnątrz UE. Dla porównania, tylko 28% eksporterów, którzy nie sprzedają w internecie, dotarło ze swoimi towarami poza Unię. Widoczne są także różnice w dynamice rozwoju - firmy sprzedające poza region, akceptujące płatności przez PayPal, osiągały znacznie większą stopę wzrostu niż te, które ograniczały się do rynków europejskich (15% vs -10%). W Polsce 61,1% eksportu generowanego przez MŚP jest sprzedażą wewnątrz Unii, podczas gdy 38,9% eksportuje także na rynki poza nią" - czytamy w komunikacie poświęconym raportowi.

PayPal podał, że z badania wynika, iż 25% MŚP z krajów UE prowadzi handel międzynarodowy - wśród grupy korzystającej z PayPal to aż 84%.

Małe i średnie przedsiębiorstwa zarówno w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej stanowią ok. 99% wszystkich firm i generują ponad dwie trzecie całkowitego zatrudnienia. W ciągu ostatnich pięciu lat były odpowiedzialne za stworzenie ok. 85% nowych miejsc pracy. Co więcej, zgodnie z danymi PayPal, firmy z regionu sprzedające transgranicznie mają znacznie większą dynamikę wzrostu (14,3%) w porównaniu do tych, które działają tylko lokalnie (2%). To dowód na to, że e-commerce otwiera zupełnie nowe możliwości ekspansji - również na zagranicznych rynkach, podkreślono w materiale.

"Małe i średnie przedsiębiorstwa mają dostęp do wielu narzędzi, które pozwalają im dotrzeć do miliardów konsumentów na całym świecie. [...] Ciągłe wykorzystywanie tego potencjału jest niezwykle ważne dla zachowania dobrej pozycji w walce o nowych klientów. Przeciętne polskie MŚP eksportuje towary i usługi za pośrednictwem PayPal na ok. 17 zagranicznych rynków, podczas gdy przedsiębiorca z Węgier dociera do 22, a z Czech do 20 państw. Pokazuje to, że przed rodzimymi firmami stoją ogromne możliwości, jeśli chodzi o dalszą ekspansję" - skomentował dyrektor zarządzający PayPal na Europę Środkowo-Wschodnią Marcin Glogowski, cytowany w komunikacie.

Według cytowanych przez PayPal danych Komisji Europejskiej, w Polsce firmy z sektora MŚP wytwarzają 51% wartości dodanej, zapewniając 68% krajowego zatrudnienia.

PayPal to globalny system usług finansowych i operator otwartej platformy płatności cyfrowych z 267 mln aktywnych użytkowników kont.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)