Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PayPal wprowadza przekazy pieniężne Xoom na rynki europejskie

2
Podziel się:

Warszawa, 16.07.2019 (ISBnews) - Xoom, międzynarodowe przekazy pieniężne oferowane przez PayPal, są dostępne na 32 europejskich rynkach. Dzięki uruchomieniu w Europie Xoom możliwe jest szybkie i bezpieczne przesyłanie pieniędzy m.in. z Wielkiej Brytanii czy Niemiec do Polski oraz ponad 130 innych rynków, podano w komunikacie.

PayPal wprowadza przekazy pieniężne Xoom na rynki europejskie

"Dzięki temu Polonia w tych krajach może szybko wysłać pieniądze do rodziny czy przyjaciół, opłacić rachunki czy doładować kartę telefoniczną w Polsce lub na ponad 130 innych rynkach. Wejście Xoom do Europy to kolejny krok w realizacji misji PayPal, aby transfery pieniężne stały się wygodniejsze, bezpieczniejsze i bardziej przystępne cenowo" - czytamy w komunikacie.

Wprowadzenie Xoom na rynki europejskie oznacza, że najbliżsi w innych krajach - w tym w Polsce - mogą otrzymać pieniądze na konto bankowe lub w formie gotówki niemalże natychmiastowo, podano także.

"Przelewy przez Xoom na konto bankowe prowadzone w polskich złotych (m.in. w Banku Pekao, PKO Banku Polskim czy Santander) są dostępne następnego dnia roboczego, a gotówkę można odebrać w ciągu paru minut w jednym z ponad 4 600 oddziałów Poczty Polskiej. Istnieje również możliwość dostarczenia pieniędzy bezpośrednio do domu odbiorcy. W przypadku Wielkiej Brytanii, można również wysłać pieniądze przez Xoom na polski numer telefonu" - czytamy dalej.

"Przez ostatnie kilka lat nastąpiły ogromne zmiany w zakresie tego, w jaki sposób zarządzamy naszymi finansami. Minęły czasy, gdy wysłanie pieniędzy za granicę wiązało się z staniem w kolejkach. Mimo tego, nawet w 2019 roku, przesłanie pieniędzy z krajów europejskich do najbliższych wciąż zajmuje zbyt wiele czasu. Wiemy, jak ważną rolę odgrywają te przekazy w życiu milionów ludzi, co oznacza, że ich szybkość oraz bezpieczeństwo są na wagę złota. Dzięki Xoom, dowolna osoba w autobusie w Londynie czy w pociągu w Berlinie może ze swojego smartfona wysłać pieniądze, które w ciągu paru minut będą dostępne w Białymstoku czy Zielonej Górze. To ważne zarówno w nagłych wypadkach, jak również w codziennych sytuacjach, takich jak opłata domowych rachunków" - powiedział prezes i CEO PayPal Dan Schulman, cytowany w komunikacie.

W ramach jednej transakcji, klienci Xoom mogą przesłać kwotę do wysokości ok. 42 000 zł (8 900 funtów). Xoom współpracuje z najważniejszymi bankami i partnerami, aby umożliwić szybsze i bezpieczniejsze przekazy pieniężne na kluczowe rynki takie jak Polska, Czechy czy Węgry, jak również inne państwa w Europie, Azji, Północnej i Południowej Ameryce oraz Afryce.

PayPal to globalny system usług finansowych i operator otwartej platformy płatności cyfrowych z 267 mln aktywnych użytkowników kont.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
killer głupot...
4 lata temu
Super artykuł, zerowe info o cenach, szybkości itd. Oby tak dalej, nie trzeba będzie dziennikarzy zatrudniać. Tylko bezsensowne kopiuj wklej ze strony dystrybutora czy producenta.
supcio xoom
4 lata temu
super promocja :)