Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pekabex: Rozmowy ws. przejęcia w Niemczech są mocno zaawansowane

0
Podziel się

Zarząd Pekabeksu ocenia, że proces przejęcia spółki w Niemczech jest mocno zaawansowany i wkrótce zostanie sfinalizowany, poinformowali prezes Robert Jędrzejowski i wiceprezes Beata Żaczek. Zarząd w przyszłości nie wyklucza kolejnych akwizycji za granicą.

Pekabex: Rozmowy ws. przejęcia w Niemczech są mocno zaawansowane
bDAaEkSt

"Kupujemy rentowną firmę, dość dobrze zarządzaną, sprzedawaną ze względu na sukcesję, co jest dość częste w Niemczech. Będziemy płacić całość gotówką. Spółka nie wymaga wielkich inwestycji. Proces jest mocno zaawansowany" - powiedział Jędrzejowski o przedmiocie akwizycji, podczas wideokonferencji.

"Staramy się jak najszybciej, myślę, że niedługo" - dodała Żaczek, pytana o możliwy termin finalizacji przejęcia.

Prezes zapowiedział, że jeśli wyniki tego przejęcia, pierwszego poza granicami Polski, będą pozytywne, to "oczywiście będziemy kontynuować ten trend".

bDAaEkSv

W lutym 2020 r. Pekabex podał, że rozpoczął rozmowy potencjalnie zmierzające do nabycia 100% udziałów w spółce prawa niemieckiego, będącej jedynym właścicielem niemieckiego producenta elementów prefabrykowanych z betonu, zlokalizowanego w północnej Bawarii. Zaoferowana kwota nabycia udziałów wynosiła 14,8 mln euro.

W lipcu spółka poinformowała, że osiągnęła wstępne porozumienie w rozmowach zmierzających do nabycia 100% udziałów w potencjalnym celu przejęcia za 12,25 mln euro.

Grupa Pekabex jest czołowym wytwórcą konstrukcji prefabrykowanych w Polsce. Posiada fabryki w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie oraz Bielsko-Białej. W kraju głównie realizuje kontrakty z zakresu budownictwa wielkokubaturowego (np. hale produkcyjne, magazyny, obiekty handlowe, dworce, parkingi i biurowce) i inżynieryjnego (np. mosty, tunele). Eksport dotyczy głównie modułowego budownictwa mieszkaniowego kierowanego przede wszystkim do krajów skandynawskich. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r.

bDAaEkSW
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
KOMENTARZE
(0)