Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pekao Leasing i ARP Leasing mają porozumienie w ramach 'tarczy' dla transportu

0
Podziel się:

Warszawa, 18.11.2020 (ISBnews) - Pekao Leasing i ARP Leasing podpisały porozumienie, które ustala zasady i tryb współpracy dotyczącej refinansowania leasingu w ramach tarczy antykryzysowej dla przedsiębiorców branży transportowej i przewozów autobusowych, podała Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP).

Pekao Leasing i ARP Leasing mają porozumienie w ramach 'tarczy' dla transportu

"Refinansowanie leasingu transportu ciężkiego to jeden z czterech elementów tarczy antykryzysowej przygotowanej przez rząd po wprowadzeniu wiosennego lockdownu gospodarki, który oferuje polskim przedsiębiorcom Agencja Rozwoju Przemysłu. Przedsiębiorcy korzystający z finansowania leasingiem środków transportu wykorzystywanego w przewozach towarowych i osobowych nadal notują problemy ze spłatą swoich zobowiązań, a dla wielu z nich możliwość karencji lub czasowego zawieszenia spłaty finansowania, często stanowi szansę na uratowanie działalności i przetrwanie firmy w perspektywie najbliższych miesięcy. Myśląc o wsparciu polskiej gospodarki w tak wymagającym momencie, dostrzegamy konieczność stosowania niestandardowych rozwiązań, jak i różnych, dodatkowych elementów wsparcia płynności przedsiębiorców. Jednym z nich jest właśnie instrument finansowy oferowany przez ARP Leasing. Dzięki niemu przedsiębiorcy mogą ubiegać się o przeniesienie trwających umów do ARP Leasing i tym samym skorzystanie z kolejnego, długiego
okresu pełnej karencji w spłacie rat kapitałowo-odsetkowych, a także wydłużenie całkowitego okresu finansowania" - powiedział wiceprezes ARP Paweł Kolczyński, cytowany w komunikacie.

Wsparcie oferowane przez ARP Leasing w postaci refinansowania umów leasingowych w komercyjnych spółkach i towarzystwach leasingowych, od początku wdrożenia instrumentu w ramach Tarczy Antykryzysowej ma charakter powszechny, podkreślono.

"Każdy przedsiębiorca spełniający kryteria wsparcia może - posiadając promesy od swoich firm leasingowych - indywidualnie wnioskować o refinansowanie poprzez portal klienta w formie elektronicznej. Jednakże zamierzeniem realizowanych przez Nas działań konsolidujących współpracę firm leasingowych o największym udziale w polskim rynku, jest zwiększenie potencjalnego zasięgu i efektywności wsparcia. Dzięki uzgodnionym zasadom współpracy z Naszymi partnerami, przedsiębiorcy - klienci tych spółek - będą mogli liczyć na spójne i partnerskie podejście w zasadach ubiegania się i skorzystania z refinansowana dotychczasowych umów, w sytuacjach, kiedy wspólnie uznamy że jest to optymalna droga zapewnienia wsparcia" - dodał prezes ARP Leasing Wojciech Miedziński.

"Produkty leasingowe dostępne w naszej ofercie od wielu lat stanowią istotny instrument finansowania inwestycji i rozwoju polskich przedsiębiorców. Dostrzegamy problemy jakie pojawiły się wśród niektórych klientów działających m.in. w branży transportowej i autokarowej w Polsce. W tym zakresie zapewniliśmy udogodnienia, m.in. w formie zawieszenia części kapitałowej płatności rat leasingowych, co wpisuje się także w ogół realizowanych działań antykryzysowych w naszym kraju. Zawarte porozumienie rozszerza nasze możliwości i pozwala dotrzeć ze wsparciem do tych przedsiębiorców, którzy potrzebują długoterminowego wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej. Jestem rad, że rozpoczęliśmy współpracę z ARP Leasing i przyjmujemy nowy standard w naszym wspólnym działaniu" - podsumował prezes Pekao Leasing Szymon Kamiński.

Na początku listopada br. ARP Leasing informowało o podpisaniu podobnego porozumienia z PKO Leasing.

Agencja Rozwoju Przemysłu to spółka Skarbu Państwa, działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Od początku swojej działalności (1991 r.) odpowiada na najważniejsze potrzeby polskiej gospodarki. W okresie transformacji ARP S.A. uratowała tysiące miejsc pracy, unowocześniając duże i średnie przedsiębiorstwa. Portfel spółek ARP S.A. obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)