Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PERN pracuje nad usunięciem skutków kradzieży paliwa z rurociągu pod Łodzią

1
Podziel się

PERN prowadzi aktywne działania zmierzające do usunięcia skutków kradzieży paliwa z rurociągu pod Łodzią, podała spółka.

PERN pracuje nad usunięciem skutków kradzieży paliwa z rurociągu pod Łodzią
bEqYRqFx

W weekend w miejscowości Rogów Górka na tamtejszym zbiorniku wodnym pojawił się ślad substancji ropopochodnej. Przyczyną wycieku była próba kradzieży paliwa z rurociągu należącego do PERN. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby PERN łącznie z zakładową strażą pożarną spółki, które we współpracy z Państwową Strażą Pożarną przystąpiły do usuwania skutków, poinformowano.

"Po stwierdzeniu zdarzenia dystrybucja produktu poprzez rurociąg została natychmiast wstrzymana, a po jego naprawie przesył paliwa został wznowiony. W tym momencie trwa akcja, której celem jest jak najszybsze usunięcie produktu z wody i zminimalizowanie skutków dla środowiska naturalnego. Prowadzenie działań utrudnia podmokły i mało dostępny obszar" - czytamy w komunikacie.

PERN za pomocą posiadanych przez siebie dronów monitoruje teren, by zidentyfikować wszystkie zanieczyszczone miejsca. Prace na akwenie wodnym prowadzone są z zastosowaniem łodzi i pontonów, operujących zaporami pływającymi i sorpcyjnymi, aby maksymalnie ograniczyć rozprzestrzenianie się produktu i jak najszybciej zebrać go z powierzchni wody, podkreślono.

bEqYRqFz

PERN w trybie pilnym przystępuje także do jak najszybszej rekultywacji terenu wokół akwenu. Chodzi o zebranie pozostałości produktu jak i zanieczyszczonego gruntu, podsumowano.

PERN to krajowy lider logistyki naftowej i wiodący podmiot w zakresie magazynowania ropy naftowej i paliw płynnych oraz transportu rurociągowego ropy naftowej i paliw. Przychody spółki wyniosły 1,35 mld zł w 2019 roku.

bEqYRqGa
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Hmmm
rok temu
Jak w Afryce - ludzie kradną paliwo z rurociągów, a przecież cena spadła na świecie o 60 % !!!!