Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
08.01.2020 17:06

PESA Bydgoszcz ma nowego prezesa

Krzysztof Zdziarski został nowym prezesem PESA Bydgoszcz. Zastąpił na tym stanowisku Krzysztofa Sędzikowskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PESA)
Krzysztof Zdziarski nowym prezesem PESA Bydgoszcz.

Krzysztof Zdziarski był wiceprezesem ds. operacyjnych od lipca 2019 roku. W środę zajął stanowisko prezesa spółki.

- Zarząd PESY przeprowadził szereg działań restrukturyzacyjnych. Mimo to spółka wciąż znajduje się w sytuacji wymagającej intensywnych działań naprawczych. Jestem przekonany, że nowy zarząd pod kierownictwem Krzysztofa Zdziarskiego zrealizuje z powodzeniem kolejny etap restrukturyzacji firmy. Wierzę w potencjał PESY i ufam, że nowe kierownictwo, wspólnie z właścicielem umożliwią firmie dalsze funkcjonowanie i wyjście na prostą. W I kwartale 2020 spółka zaprezentuje nową strategię - mówi Adam Bruliński, przewodniczący Rady Nadzorczej PESA Bydgoszcz.

- Zakończyliśmy pierwszy rok od momentu pozyskania przez PESĘ nowego inwestora, ale przed nami kolejne wyzwania. Dotyczą one zarówno szeroko rozumianego rozwoju technologicznego, jak i zarządzania. Zadanie na najbliższe miesiące to umacnianie pozycji PESY jako największego polskiego producenta taboru szynowego i osiągnięcie pozytywnego wyniku finansowego w 2020 roku - podkreśla Krzysztof Zdziarski, nowy prezes PESY.

Oglądaj też: Kolej dotrze do kolejnych stu miast w Polsce. To koniec białych plam na mapie transportowej kraju

Wraz ze zmianą na stanowisku prezesa, zmienił się też skład zarządu, do którego weszli Robert Trafiłowski i Jacek Konop.

Krzysztof Zdziarski, przed rozpoczęciem pracy dla PESY był m.in. dyrektorem zarządzającym UPS Polska i prezesem działającej na rynku czeskim spółki Unipetrol.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, transport, giełda
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-01-2020

Epic CashTwardziel. Zarządzać firmą w Polsce po podwyżce minimalnej krajowej i przy braku specjalistów, z szalejącym US i przyzwyczajaniem narodu do … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)