Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PFR: 213,3 tys. firm otrzymało 41 mld zł subwencji w ramach tarczy finansowej

2
Podziel się

Subwencje w ramach tarczy finansowej otrzymało 213 301 firm, na konta których za pośrednictwem banków wypłacono 41 mld zł, podał Polski Fundusz Rozwoju (PFR).

PFR: 213,3 tys. firm otrzymało 41 mld zł subwencji w ramach tarczy finansowej
bErNrMrp

"Po miesiącu od uruchomienia #TarczaFinansowaPFR do ponad 200 tys. firm, zatrudniających 2,1 mln osób trafiło już 41 mld zł subwencji. Mikrofirmy otrzymały dotąd 11,8 mld zł, a małe i średnie przedsiębiorstwa 29 mld zł" - czytamy na profilu PFR na Twitterze.

Od 29 kwietnia 17 banków komercyjnych oraz większość banków spółdzielczych przyjmuje drogą elektroniczną wnioski o udzielenie subwencji w ramach programu. Mikrofirmy (zatrudniające co najmniej 1 pracownika) oraz małe, średnie i duże przedsiębiorstwa otrzymają pomoc w postaci subwencji finansowych o łącznej wartości 75 mld zł. Mikrofirmy mogą uzyskać pomoc do 324 tys. zł, a MŚP do 3,5 mln zł. 75% subwencji może być bezzwrotna pod warunkiem utrzymania miejsc pracy i działalności.

bErNrMrS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
gaja
rok temu
To bardzo duża kwota i wynika z tego, że bardzo dużo przedsiębiorców skorzystało z tej pomocy. Na stronie PFR można poczytać jakie są zasady, według mnie nie są wygórowane, ważne by po otrzymaniu subwencji utrzymać stan zatrudnienia przez 12 miesięcy.
Arwen Gold
rok temu
Mmmmmmmm tak trzymać 😱