Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGE otrzyma dodatkowo 10,9 mln uprawnień do emisji CO2 w 2019 r.

1
Podziel się:

PGE Polska Grupa Energetyczna otrzyma dodatkowo przydział uprawnień do emisji CO2 w wysokości ok. 10,9 mln w 2019 r., podała spółka.

PGE otrzyma dodatkowo 10,9 mln uprawnień do emisji CO2 w 2019 r.

"Na podstawie ogłoszenia ministra środowiska [...] spółka powzięła informację o liczbie uprawnień do emisji CO2 przyznanych instalacjom wytwarzającym energię elektryczną należącym do Grupy PGE w 2019 r. W wyniku rozliczenia nakładów inwestycyjnych dokonanych w grupie PGE, aktywa wytwórcze nabyte od grupy EDF w 2017 r. (w tym grupa Kogeneracja SA) otrzymają dodatkowo przydział uprawnień do emisji CO2 w wysokości ok. 10,9 mln uprawnień z puli niewydanych uprawnień do emisji CO2 za poprzednie lata okresu rozliczeniowego" - czytamy w komunikacie.

Grupa PGE wytwarza 43% produkcji energii elektrycznej (w tym segment Energetyki Konwencjonalnej ok. 42%) w Polsce oraz 25% ciepła z kogeneracji. Dodatkowo, 9% krajowej energii odnawialnej pochodzi z jej instalacji. Linie dystrybucyjne GK PGE obejmują ok. 40% powierzchni Polski i dostarczają energię elektryczną do 5,4 mln odbiorców końcowych, czyli 25% klientów w kraju. Na rynku detalicznym ma 5,3 mln klientów, stanowiących ok. 30% odbiorców końcowych w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
zapłacimy i d...
4 lata temu
Parę dni słonecznych powinni też dostać właściciele solarów. Mimo, że ocieplenie przyśpieszy.