Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGNiG: Odpisy pomniejszą wynik EBIT grupy o ok. 0,65 mld zł w IV kw. 2020 r.

0
Podziel się

Efekt dokonania odpisów aktualizujących powstałych w wyniku przeprowadzonych testów na utratę wartości majątku pomniejszy skonsolidowany wynik operacyjny grupy kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) za IV kwartał 2020 roku o ok. 0,65 mld zł, w tym o 0,56 mld zł w segmencie Poszukiwanie i Wydobycie, podała spółka.

PGNiG: Odpisy pomniejszą wynik EBIT grupy o ok. 0,65 mld zł w IV kw. 2020 r.
bDZUnqjp

"Powyższa kwota obejmuje: koszty odwiertów negatywnych i spisanej sejsmiki w kwocie około 0,06 mld zł, saldo odpisów na środkach trwałych w kwocie około 0,29 mld zł oraz środków trwałych w budowie w kwocie około 0,30 mld zł" - czytamy w komunikacie.

Odpisy aktualizujące są efektem m.in. oceny wartości odzyskiwalnej aktywów, dokonywanej na podstawie analizy przyszłych przepływów pieniężnych - w szczególności w oparciu o aktualne i prognozowane ścieżki cenowe węglowodorów na międzynarodowych rynkach, wyjaśniono także.

Prezentowana powyżej wartość ma charakter szacunkowy i może różnić się od wartości ostatecznej, która zostanie przedstawiona podczas publikacji skonsolidowanego raportu rocznego za 2020 rok, zastrzegła też spółka.

bDZUnqjr

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,02 mld zł w 2019 r.

bDZUnqjS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)