Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PIU: Z prywatnych polis zdrowotnych korzystało 2,6 mln Polaków na koniec ub.r.

0
Podziel się:

Warszawa, 08.04.2019 (ISBnews) - Liczba osób z polisą zdrowotną wzrosła o 23% r/r do 2,6 mln na koniec 2018 r., wynika z najnowszych danych Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU). Na prywatne ubezpieczenia zdrowotne Polacy wydali 821,1 mln zł w 2018 r. wobec 678,9 mln zł rok wcześniej.

PIU: Z prywatnych polis zdrowotnych korzystało 2,6 mln Polaków na koniec ub.r.

"Z naszych badań wynika, że Polacy decydują się na prywatną opiekę medyczną przede wszystkim ze względu na szybszy dostęp do lekarzy. Nic w tym dziwnego, ponieważ czas oczekiwania na gwarantowane świadczenia zdrowotne od ponad dwóch lat systematycznie rośnie. Na przełomie 2018 i 2019 r. wynosił on aż 3,8 miesiąca. Po prywatnych placówkach medycznych spodziewamy się skutecznej i szybkiej pomocy medycznej. To dla wielu osób istotna wartość, zwłaszcza w obliczu ostatnich doniesień medialnych o sytuacji w publicznej opiece zdrowotnej. Prywatne ubezpieczenie gwarantuje pomoc, gdy pojawią się kłopoty ze zdrowiem. Co ważne, jest to znacznie rozwiązanie tańsze, niż płacenie z własnej kieszeni za każdorazowe wizyty u lekarzy czy drogie badania" - powiedziała doradca zarządu PIU Dorota M. Fal, cytowana w komunikacie.

Wysokie zainteresowanie Polaków prywatną opieką medyczną potwierdziło także badanie "Współfinansowanie służby zdrowia", przeprowadzone na zlecenie PIU we wrześniu ub.r.

"Niemal 60% respondentów wskazało, że chce otrzymywać pakiety medyczne od swoich pracodawców i jest gotowe uczestniczyć w ich finansowaniu. W przypadku 64% ankietowanych, którzy mają już prywatną opiekę zdrowotną, jej koszt przynajmniej częściowo pokrywa firma. Inaczej jest w przypadku małych firm, w których pracownicy nie mogą liczyć na współfinansowanie opieki zdrowotnej w ramach ubezpieczenia dodatkowego przez pracodawców" - czytamy w komunikacie.

Jak wynika z "Raportu z badania małych przedsiębiorców o obciążenia związane z ZUS-em" przygotowanego przez Centrum Badań Marketingowych Indicator, 68% właścicieli małych firm nie oferuje swoim pracownikom dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego, zwraca uwagę PIU.

"Dla 34% ankietowanych jest to za wysoki koszt, biorąc pod uwagę duże obciążenia finansowe z tytułu obowiązkowych składek ZUS oraz podatków" - podsumowano w materiale.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)