Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKN Orlen: Decyzje ws. negocjacji dot. przejęcia Grupy Lotos do końca 2021 r.

0
Podziel się

Negocjacje z potencjalnymi partnerami niezbędnymi do spełnienia środków zaradczych Komisji Europejskiej ws. przejęcia Grupy Lotos przez PKN Orlen są "bardzo obiecujące", poinformował członek zarządu ds. finansowych koncernu Jan Szewczak. Konkretne decyzje w tej sprawie powinny zapaść do końca 2021 roku.

PKN Orlen: Decyzje ws. negocjacji dot. przejęcia Grupy Lotos do końca 2021 r.
bDZTyNpN

"Negocjacje w sprawie Grupy Lotos wyglądają bardzo obiecująco, liczymy na to, że będziemy mieli do przekazania dobre wiadomości" - powiedział Szewczak podczas wideokonferencji.

Według niego, na podstawie dotychczasowych sygnałów należy się spodziewać, że "wszystkie główne kwestie uda się rozwiązać do końca roku".

W połowie grudnia 2020 r. prezes Daniel Obajtek zapowiadał, że w kwietniu PKN Orlen podejmie konkretną decyzję, z którym z partnerów negocjacyjnych ws. zakupu aktywów Lotosu będzie prowadził dalsze rozmowy.

bDZTyNpP

W lipcu 2020 r. Komisja Europejska wydała warunkową zgodę na przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen. W odpowiedzi na stwierdzone przez Komisję problemy w zakresie konkurencji PKN Orlen zaproponował m.in. zbycie 30% udziałów w rafinerii Lotos wraz z towarzyszącym dużym pakietem praw zarządczych, zbycie dziewięciu składów paliw na rzecz niezależnego operatora logistyki, zbycie 389 stacji detalicznych w Polsce, stanowiących około 80% sieci Lotos, oraz zaopatrywanie tych stacji w paliwa silnikowe oraz sprzedaż wynoszącego 50% udziału Lotosu w spółce joint venture zajmującej się obrotem paliwem do silników odrzutowych, którą posiada on razem z BP.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 86,2 mld zł w 2020 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

bDZTyNqq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)