Notowania

PKO BP zainteresowany przejęciem w 2020 roku. mBank na liście

Szef PKO BP przyznaje, że jest zainteresowany przejęciami innych, dużych instytucji. Do takiej transakcji może dojść już w przyszłym roku. Zbigniew Jagiełło nie kryje, że przygląda się mBankowi, choć o niczym nie przesądza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zbigniew Jagiełło stoi na czele największego polskiego banku.

- Jeśli chodzi o transakcję przejęć aktywów finansowych w Polsce, to od dłuższego czasu co roku dokonujemy jakiejś transakcji, mniejszej lub większej. [...] Spodziewam się, że w roku 2020 również jakieś aktywo finansowe zostanie przejęte przez nasz bank - zapowiedział Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP.

Podkreśla, że bank mógłby odejść od tego planu, jeśli uzna, że wystawione na sprzedaż banki lub inne podmioty nie będą odpowiadać PKO BP pod względem jakościowym lub przejęcie będzie po prostu za drogie.

Prezes powtórzył, że PKO BP jest zainteresowany przejęciem atrakcyjnych aktywów finansowych na poziomie ponad 100 mld zł, a więc mowa o całkiem dużych podmiotach. Odniósł się przy tym do spekulacji na temat możliwego przejęcia mBanku, który na sprzedaż chce wystawić niemiecki Commerzbank.

Zbigniew Jagiełło: Zainteresownie mBankiem wyrażają 2-3 instytucje i my

- mBank jest bankiem dużym, spełnia nasze wcześniejsze oczekiwania dotyczące rozmiarów finansowych, czyli aktywów powyżej 100 mld zł. Naturalnie, będziemy się temu przyglądali. Przyglądanie nie oznacza od razu chęci konsumpcji - zastrzegł Jagiełło.

Prezes wskazał, że proces koncentracji na polskim rynku bankowym będzie postępował. Wynika to z ogólnego trendu w europejskiej bankowości. Zmiany w przepisach zmuszają wielkie instytucje finansowe do poszukiwania kapitału. Jednym ze sposobów na to jest sprzedaż udziałów w mniejszych bankach (tak jak jest z mBankiem należącym ciągle jeszcze do Commerzbanku).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo, banki, przejęcie, pko bp, mbank
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-10-2019

buumw razie co od razu ucieknę z mbanku.

21-10-2019

SimonTylko nie polski bank bo będzie totalny krach i kasy nie zobaczycie

21-10-2019

zxvxzcvxcvxzcvdlaczego nikt nie rozumie, ze to nie tylko "repolonizacja", ale NACJONALIZACJA bankowosci! czyli wracamy do PRLu i jedynego slusznego banku … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (10)