Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKO BP sprawdza, czy warto przejąć mBank

PKO BP, lider polskiego rynku, przeanalizuje możliwość przejęcia mBanku, czwartego co do wielkości banku w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Rząd bierze pod uwagę repolonizację mBanku.

Zbigniew Jagiełło w radiowej Trójce powiedział, że "PKO BP jest bankiem, który ma największe kapitały, wynoszące prawie 40 mld zł".

- Przypomnę, że drugi bank te kapitały ma w okolicach 24 mld zł. Od dłuższego czasu realizujemy strategię wzrostu organicznego, jak również od czasu do czasu, gdy widzimy, że jest to korzystne dla klientów i akcjonariuszy, kupujemy inne firmy – mówił Jagiełło przypominając przejęcie niedawno firmy Masterlease. Wcześniej grupa przejęła m.in. Raiffeisen Leasing czy KBC TFI.

"Rzeczpospolita" przypomina, że od kilku tygodni rząd bierze pod uwagę repolonizację mBanku. Commerzbank ma 69 proc. kapitału mBanku i w nowej strategii mającej pomóc mu w odbudowie rentowności zakłada sprzedaż tego czwartego co do wielkości banku w Polsce wycenianego na 14,9 mld zł.

Obejrzyj: Biała lista podatników. "Warto sprawdzić dane na rachunku"

Premier Mateusz Morawiecki zapytany wtedy, czy państwo byłoby zainteresowane mBankiem odpowiedział, że nie jest to dzisiaj sprawa priorytetowa, ale "decyzje ostateczne będą zapadały w przyszłości w odniesieniu do tego, czy jakaś polska instytucja finansowa będzie zainteresowana tymi aktywami". W programie wyborczym PiS jest zapis o dążeniu do zwiększenia udziału państwa w sektorze bankowym w razie pojawienia się okazji – czytamy w "Rz".

- Zawsze, gdy pojawiają się ciekawe aktywa bankowe, to ekscytuje rynek. Z mojego punktu widzenia najlepiej by było, gdyby te aktywa zostały przejęte przez taki bank, dla którego to jest dobre uzupełnienie obecnego portfela produktowego - powiedział minister, cytowany przez PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pko bp, mbank, repolonizacja mediów, banki, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-10-2019

MarJezeli ten kolchoz przejmie mbank przenosze konto z mbanku.Pko bp to standart wprost z prl

09-10-2019

mój nickuśBardzo dobrze, niech go przejmą! Powodzenia PKO!

09-10-2019

LucekNigdy do polskiego banku zadne PKO to przeciez porazka

Rozwiń komentarze (36)