Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

PKO BP sprawdza, czy warto przejąć mBank

36
Podziel się:

PKO BP, lider polskiego rynku, przeanalizuje możliwość przejęcia mBanku, czwartego co do wielkości banku w Polsce.

Rząd bierze pod uwagę repolonizację mBanku.
Rząd bierze pod uwagę repolonizację mBanku. (PAP)
bEKhgDBx

Zbigniew Jagiełło w radiowej Trójce powiedział, że "PKO BP jest bankiem, który ma największe kapitały, wynoszące prawie 40 mld zł".

- Przypomnę, że drugi bank te kapitały ma w okolicach 24 mld zł. Od dłuższego czasu realizujemy strategię wzrostu organicznego, jak również od czasu do czasu, gdy widzimy, że jest to korzystne dla klientów i akcjonariuszy, kupujemy inne firmy – mówił Jagiełło przypominając przejęcie niedawno firmy Masterlease. Wcześniej grupa przejęła m.in. Raiffeisen Leasing czy KBC TFI.

"Rzeczpospolita" przypomina, że od kilku tygodni rząd bierze pod uwagę repolonizację mBanku. Commerzbank ma 69 proc. kapitału mBanku i w nowej strategii mającej pomóc mu w odbudowie rentowności zakłada sprzedaż tego czwartego co do wielkości banku w Polsce wycenianego na 14,9 mld zł.

bEKhgDBz
Zobacz także: Obejrzyj: Biała lista podatników. "Warto sprawdzić dane na rachunku"

Premier Mateusz Morawiecki zapytany wtedy, czy państwo byłoby zainteresowane mBankiem odpowiedział, że nie jest to dzisiaj sprawa priorytetowa, ale "decyzje ostateczne będą zapadały w przyszłości w odniesieniu do tego, czy jakaś polska instytucja finansowa będzie zainteresowana tymi aktywami". W programie wyborczym PiS jest zapis o dążeniu do zwiększenia udziału państwa w sektorze bankowym w razie pojawienia się okazji – czytamy w "Rz".

bEKhgDBF

- Zawsze, gdy pojawiają się ciekawe aktywa bankowe, to ekscytuje rynek. Z mojego punktu widzenia najlepiej by było, gdyby te aktywa zostały przejęte przez taki bank, dla którego to jest dobre uzupełnienie obecnego portfela produktowego - powiedział minister, cytowany przez PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKhgDCa
KOMENTARZE
(36)
Paweł
2 lata temu
Jestem klientem mBanku i jeśli zostanie przejęty przez PKO to zabieram wszystkie pieniądze i przechodzę do ING. Rządowa łapa nie będzie czerpać zysku z moich pieniędzy xd
lucyna
2 lata temu
Jak wygram sprawę sądową z mbankiem, to opuszczam ten nieuczciwy bank. Już im zapowiedziałam.
cwaniaki
2 lata temu
Za chwilę mbank będzie mieć tysiące spraw sądowych z frankowiczami. Stąd decyzja. Chodu z Polski. Wyciućkali nas, a tera uciekają. W żadnym przypadku nie dawać takiej kasy za ten austriacki bank.
bEKhgDCb
gdjdngsd
2 lata temu
jak można trzymać pieniędze w niemieckim bankrucie mbanku
Jacek
2 lata temu
Jeśli mam wybierać PKO lub BNP Paribas ( a wygląda na to że to będzie któryś z nich) to mimo wszystko wolę PKO. Miałem juz konta w banku przejmowanym przez BNP i doświadczenia niestety są bardzo złe.
...
Następna strona