Notowania

finanse
17.10.2019 12:22

PKO TFI będzie zarządzało PPK pracowników Biedronki

Warszawa, 17.10.2019 (ISBnews) - Jeronimo Martins Polska i PKO Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (PKO TFI) podpisały umowę dotyczącą prowadzenia i zarządzania Pracowniczymi Planami Kapitałowymi (PPK), podał właściciel sieci Biedronka Jeronimo Martins.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Dokonaliśmy jednej z najważniejszych decyzji z punktu widzenia przyszłości ponad 65 tysięcy naszych pracowników. Proces wyboru partnera był wielostopniowy, uwzględniający szeroki zakres kryteriów oceny. Na każdym etapie prowadziliśmy również konsultacje z partnerami społecznymi, reprezentowanymi przez organizacje związkowe i Forum Pracownicze działające w naszej firmie. Decyzja o wyborze PKO TFI została również wsparta przez porozumienie podpisane ze wszystkimi organizacjami związkowymi" - powiedział dyrektor personalny i członek zarządu w Jeronimo Martins Polska Jarosław Sobczyk, cytowany w komunikacie.

Pierwsze wpłaty na poczet PPK zostaną pobrane z pensji pracowników przy okazji wypłat za miesiąc listopad, podano także.

"Wybór naszej instytucji do prowadzenia PPK przez największego prywatnego pracodawcę w Polsce jest dla nas olbrzymim wyróżnieniem. Cieszymy się, że nasze doświadczenie we wdrażaniu PPE jak i już szeregu PPK, procentuje" - powiedział wiceprezes zarządu w PKO Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych Łukasz Kwiecień, cytowany w komunikacie.

PKO TFI działa na polskim rynku kapitałowym od ponad 22 lat. Zarządza około 34 mld powierzonymi przez ponad 600 tys. klientów. Oferuje zróżnicowaną ofertę produktową z dostępem do krajowego i zagranicznych rynków finansowych. Uczestnicy funduszy inwestycyjnych z oferty PKO TFI mają dostęp do swoich środków poprzez system transakcyjny i-fundusze.pl oraz za pośrednictwem ok.1100 oddziałów PKO Banku Polskiego dostępnych w całym kraju.

Firmy zatrudniające co najmniej 250 osób muszą wybrać instytucję finansową do zarządzania PPK do 25 października. Kolejne firmy, zatrudniające od 50 do 250 osób są zobligowane do podpisania umowy o zarządzanie PPK od 1 stycznia 2020 roku. Wdrożenie PPK we wszystkich firmach, które podlegają temu obowiązkowi, zakończy się na początku 2021 roku.

Tagi: finanse, bankowość, rynek spożywczy, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-10-2019

dzidzirekPo co to ? Państwo i tak położy na tym łape. Ja się raz dałem nabrać wystarczy.

10-11-2019

thoreswiadomo, to są duże sklepy, dużo pracowników zatrudniają to dla tfi jest wielka okazja i dużo umów na ppk, a więc zarobią na tym

12-11-2019

sabciaJak mozna w kólko gadac ze państwo na tym połozy łape? Tego się słuchać nie da...A czy państwo kładzie łapy na naszych lokatach bankowych? Nie! No … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)