Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKP Cargo ma umowę o wartości 68 mln zł na przewozy węgla dla Tauron Wydobycie

0
Podziel się:

PKP Cargo podpisało kolejną umowę na przewozy kolejowe węgla ze spółką Tauron Wydobycie. Jej wartość wynosi ok. 68 mln zł, podał przewoźnik.

PKP Cargo ma umowę o wartości 68 mln zł na przewozy węgla dla Tauron Wydobycie
bEDDMnfV

"Umowa obowiązuje od 5 lutego 2021 r. i została zawarta na 12 miesięcy. Przewidywana łączna ilość transportowanego węgla to około 3,7 mln ton, z czego ok. 3,3 mln ton to węgiel przeznaczony dla Tauron Wytwarzanie S.A. (Elektrownia Jaworzno II, Elektrownia Jaworzno III, Elektrownia Łagisza i Elektrownia Łaziska) oraz spółki Nowe Jaworzno Grupa Tauron z Zakładów Górniczych Tauron Wydobycie S.A. Natomiast około 400 tysięcy ton węgla zostanie przewiezione do innych odbiorców hurtowych i przemysłowych, rozproszonych na terenie całej Polski" - czytamy w komunikacie.

Transport węgla będzie odbywał się w pojedynczych wagonach, grupach wagonowych i zwartych składach, w wagonach serii Ea i Fa.

PKP Cargo od wielu lat wykonuje przewozy węgla dla Tauron Wydobycie. Kolejna umowa jest kontynuacją dotychczasowych kontraktów i dobrej współpracy, podano także.

bEDDMnfX

PKP Cargo zadebiutowało w 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnym, spedycji oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej. W 2019 r. miała 4,78 mld zł skonsolidowanych przychodów.

bEDDMngy
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)