Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
22.01.2020 16:31

PKS Gdynia otrzymała 8,2 mln zł pożyczki z Agencji Rozwoju Przemysłu

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) udzieliła PKS Gdynia 8,2 mln zł pożyczki, podała ARP. Pozyskane środki pozwolą spółce między innymi na wymianę taboru autobusowego i zmniejszenie kosztów funkcjonowania gdyńskiego przewoźnika.

Podziel się
Dodaj komentarz

To niejedyne środki przeznaczone na wsparcie rozwoju przewozów lokalnych. W maju ub.r. ARP udzieliła pożyczki dla PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim (4,12 mln zł) oraz PKS Zielona Góra (5,5 mln zł), zaznaczyła Agencja.

"Wsparcie przewoźników lokalnych to dzisiaj bardzo ważne zadanie: pozwala na utrzymanie i rozwój połączeń w gminach i miastach oraz umożliwia poprawę ich komfortu. Udzielając pożyczki PKS Gdynia zyskujemy nie tylko nowego kontrahenta, ale także realnie wpływamy na jakość podróżowania w województwie pomorskim. Cieszę się, że w tym przedsięwzięciu udaje nam się połączyć biznes z poprawą warunków życia mieszkańców północnej części Pomorza" - powiedział wiceprezes ARP Paweł Kolczyński, cytowany w komunikacie.

"Dzisiejsza umowa z PKS Gdynia pokazuje, że nasz program wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw w postaci lokalnych centrów obsługi przedsiębiorców (COP) przynosi oczekiwane rezultaty. To dzięki COP w Gdyni przedsiębiorca znalazł do nas drogę i poszukiwane rozwiązanie. Żeby ten dostęp jeszcze bardziej ułatwić, również w innych rejonach Polski, już wkrótce uruchomimy dwie nowe jednostki"- dodał.

PKS Gdynia jest największym prywatnym przewoźnikiem na rynku przewozów regionalnych i miejskich województwa pomorskiego. To polska spółka, powstała w wyniku prywatyzacji wejherowskiego oddziału PKS. Przewoźnik systematycznie zwiększa skalę prowadzonej

działalności, zapewniając niezbędne połączenia regionalne, zarówno w przewozach prowadzonych na własny rachunek, jak i na podstawie umów na przewozy, których stronami są m.in. jednostki samorządów lokalnych i województwo pomorskie.

"Dzisiejsza umowa jest otwarciem kolejnego rozdziału w funkcjonowaniu PKS Gdynia - przewoźnika zapewniającego codzienny dojazd tysiącom pasażerów w powiecie puckim, wejherowskim, lęborskim, kartuskim i na terenie Trójmiasta. Dzięki niej w jeszcze lepszy sposób

będziemy w stanie zaspokajać potrzeby mieszkańców Pomorza w zakresie mobilności. Jesteśmy także otwarci na współpracę z kolejnymi partnerami, w tym samorządami. To niezbędny warunek dla trwałego funkcjonowania dobrej jakości regionalnego transportu publicznego" - powiedział prezes PKS Gdynia Grzegorz König, również cytowany w komunikacie.

ARP do tej pory udzieliła pożyczek na kwotę blisko 5,6 mld zł. W 2019 było to prawie 418 mln zł, z czego dla dużych przedsiębiorstw 352,2 mln zł, a dla MSP ok. 65,4 mln zł.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-01-2020

TomekNie jeżdżę Autobusami ani busami stawiam na kolej

22-01-2020

Duda+Jezeli to jest prywatna spò£ka to dlaczego siè nazywa PKS ?

23-01-2020

KMGKto dał tyle pieniędzy bankrutowi? Jak ogłoszą upadłość, to jak się ARP odkuje?

Rozwiń komentarze (3)