Notowania

Poczta Polska uruchomiła pierwsze automaty paczkowe. Pojawią się one m.in. w sieci sklepów Biedronka

Poczta Polska uruchomiła pierwsze samoobsługowe automaty do odbioru przesyłek. Docelowo do października ma powstać ich 200. Połowa automatów znajdować się będzie w sieci dyskontów Biedronka, druga połowa w placówkach Poczty Polskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(poczta polska)
Poczta Polska wprowadza automaty do odbioru przesyłek m.in. w sklepach sieci Biedronka

- Poczta Polska oddała do użytku pierwsze automaty do osobistego odbioru paczek i spodziewa się, że cały pilotaż, obejmujący uruchomienie 200 urządzeń, będzie zrealizowany do końca października br., poinformował wiceprezes ds. sprzedaży Grzegorz Kurdziel, podczas konferencji prasowej.

- To wspólny projekt z Biedronką i Swipbox Polska. Pierwsze automaty już działają, będą działały w dwóch modelach - pierwszy w sklepach Biedronka, a drugi - umiejscowione w placówkach w strefach 24h, co umożliwia do nich dostęp całą dobę - dodał Kurdziel.

Automaty trafią do placówek pocztowych oraz sklepów sieci Biedronka w największych aglomeracjach miejskich, m.in. w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach. Jeden z działających już automatów paczkowych Poczty Polskiej znajduje się m.in. w nowej placówce przy ul. Sierakowskiego w Warszawie.

Zobacz: Poczta Polska - innowacje

- Sieć sklepów Biedronka idealnie wpisuje się w ten koncept, jako jedno z najchętniej wybieranych miejsc zakupów spożywczych Polaków - wskazano w komunikacie Poczty Polskiej na początku maja. Dodano, że każdego dnia ok. 4 mln osób robi zakupy w sklepach tej sieci.

Samoobsługowe automaty do odbioru przesyłek Poczcie Polskiej dostarczy firma SwipBox. - Zamierzamy rozszerzyć współpracę z Pocztą Polską z 200 urządzeń do tylu urządzeń, ile będzie potrzebował rynek - zapowiedział Michał Czechowski prezes Swipbox Polska.

Poczta Polska jest największym operatorem pocztowym na polskim rynku, zatrudnia ponad 80 tys. pracowników. Założycielem i jedynym akcjonariuszem spółki jest Skarb Państwa, reprezentowany przez Prezesa Rady Ministrów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel detaliczny, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo, Biedronka, poczta polska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-07-2019

MTPGOtwierasz automat pocztowy a tam awizo

18-07-2019

ZycieJestPiękneCzyli biedronka stanie się placówką pocztową i będzie mogła być otwarta w niedziele. Szach mat ;)

18-07-2019

Juhu07To jeszcze niech obniza ceny do poziomu inpostu to mozna zaczac mowic o doganianiu konkurencji.

Rozwiń komentarze (5)