Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polfa Tarchomin i NanoGroup mają list intencyjny ws. współpracy

1
Podziel się:

Polfa Tarchomin i NanoVelos - spółka zależna NanoGroup - podpisały list intencyjny dotyczący zacieśniania współpracy w obszarze badań i rozwoju supergenerycznego leku na raka w powstających nowych laboratoriach badawczo-rozwojowych Polfy Tarchomin, podały spółki.

Polfa Tarchomin i NanoGroup mają list intencyjny ws. współpracy

Zgodnie z ofertą, jaką przedstawiła Polfa Tarchomin w liście przesłanym do NanoVelos, warszawska spółka biotechnologiczna będzie mogła prowadzić badania w ramach projektu w powstających obecnie, nowych laboratoriach badawczo-rozwojowych. Polfa Tarchomin zaoferowała pomoc w opracowaniu zaawansowanych technologii wytwarzania produktów leczniczych parenteralnych i doustnych, podano.

"W toku dotychczasowych badań wykazaliśmy, że enkapsulacja popularnego leku na raka jajnika, Epirubicyny, w nanocząstki polisacharydowe w znaczący sposób redukuje skutki uboczne kuracji wraz ze wzrostem skuteczności leku. Jest to w naszej ocenie przełomowe osiągnięcie w technologii dostarczania leków przeciwnowotworowych bezpośrednio do guza. Chęć współpracy wyrażona przez Polfę to dowód na to, że nasz projekt może znacząco wpłynąć na rozwój terapii onkologicznych oraz czas, w którym nasz pierwszy kandydat na lek PolEpi będzie mógł być skomercjalizowany" - powiedziała prezes NanoVelos Agata Stefanek, cytowana w komunikacie.

NanoVelos planuje rozpocząć produkcje pierwszej partii leku PolEpi w standardzie farmakologicznym i rozpoczęcie badań na pierwszych pacjentach w Polsce we współpracy z Narodowym Instytutem Onkologii.

"Mamy nadzieje, że list intencyjny podpisany z Polfą Tarchomin jest krokiem w kierunku budowy rodzimej innowacyjnej branży farmaceutycznej. Technologia NanoVelos charakteryzuje się dużą uniwersalnością, niskimi kosztami produkcji, a co najważniejsze może być wykorzystywana jako system celowania i dostarczania do raka dla wielu innych aktywnych substancji leczniczych" - powiedział prezes NanoGroup Marek Borzestowski.

W skład NanoGroup wchodzą trzy spółki zależne działające od kilku lat (NanoVelos S.A., NanoSanguis S.A., NanoThea S.A.), w których prowadzony jest rozwój pięciu zaawansowanych projektów biotechnologicznych. NanoGroup koordynuje i nadzoruje działania poszczególnych spółek zależnych, będąc ośrodkiem, w którym podejmowane są decyzje dotyczące tworzenia i realizacji strategii rozwoju. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2017 r.

Polfa Tarchomin jest najstarszym producentem leków w Polsce. Specjalizuje się w produkcji leków, które zapewniają szerokim grupom pacjentów dostęp do nowoczesnych metod leczenia, zwłaszcza w obszarze leków przeciwbakteryjnych (antybiotyki)
; leków przeciwcukrzycowych (insuliny)
; leków działających na ośrodkowy układ nerwowy oraz produktów dermatologicznych. Roczne możliwości produkcyjne zakładu to 65 mln opakowań leków w formie stałej (tabletki, kapsułki), aerozoli oraz żeli. Zakład posiada 30 linii produkcyjnych.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
podatnik
4 lata temu
Kiedy przysłowiowa skarbówka spyta rekina przemysłu farmaceutycznego , jednego z najbogatszych mieszkańców PRL'u bis - Jerzego Staraka, do lipca 1990 tajnego współpracownika Służby Bezpieczeństwa - jak wynika z dokumentów IPN, do których dotarł "Dziennik". Starak spotykał się z funkcjonariuszami SB w latach 80. Bezpieka zarejestrowała go jako tajnego współpracownika i nadała mu pseudonim „SJ” jak zdobył majątek? skoro państwowa Polfa Tarchomin tak dobrze sobie radzi.