Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Polsat kupuje Interię za ponad 400 mln zł. Imperium Zygmunta Solorza-Żaka urośnie o internet

264
Podziel się:

Jeden z największych polskich portali internetowych sprzedany. Telewizja Polsat zawarła z Bauer Media Group umowę przedwstępną kupna Grupy Interia. Informację podano w piątek w nocy.

Zygmunt Solorz-Żak znowu kupuje. Tym razem bez nawet grosza kredytu kupuje Grupę Interia.
Zygmunt Solorz-Żak znowu kupuje. Tym razem bez nawet grosza kredytu kupuje Grupę Interia. (Agencja Gazeta)
bFeXtYet

Jak podano w w komunikacie, jest to strategiczna decyzja dla rozwoju Grupy Polsat. Dzięki niej imperium medialne Zygmunta Solorza-Żaka poszerzy się o internet. Dotąd miliarder miał tu jedynie serwis vod Ipla.

"Po finalizacji transakcji, uzależnionej od uzyskania przez Telewizję Polsat odpowiedniej zgody antymonopolowej, Grupa Interia wejdzie w skład Grupy Polsat, największej w Polsce i regionie grupy medialno-telekomunikacyjnej" - czytamy w komunikacie.

Z raportu giełdowego wynika, że kwota transakcji za 100 proc. udziałów w spółce, do której należy Grupa Interia, to 422 mln zł. Kwota może się jednak zmienić, bo jest uzależniona od transakcji Polsatu ze sprzedającym oraz odsetek liczonych od końca 2019 roku do dnia ostatecznego zawarcia transakcji. Pieniądze na zakup Grupy Interia pochodzą ze środków własnych.

bFeXtYev
Zobacz także: Zobacz też: Wypowiedzenie tuż przed majówką? "Wielkiego skoku nie będzie"

- Jesteśmy polską firmą i jesteśmy dumni z bycia liderem rynku mediów i telekomunikacji w Polsce. Zakup Grupy Interia to kolejna strategiczna inwestycja w rozwój naszej Grupy. Jesteśmy podekscytowani ogromną skalą możliwości i synergii, jakie stwarza ta inwestycja. Liczymy na dynamiczny rozwój Interii - mówi cytowany w komunikacie prasowym Mirosław Błaszczyk, prezes Cyfrowego Polsatu i Polkomtela.

Z danych badania internetu Megapanel wynika, że Grupa Interia jest szóstym podmiotem w Polsce. Pod względem użytkowników wyprzedza ją m.in. Facebook, Google, YouTube czy Grupa Wirtualna Polska. W skład Grupy poza portalem Interia.pl wchodzą też serwisy: Pomponik.pl, Smaker.pl czy Maxmodels.pl.

bFeXtYeB

- Kupujemy dobrze prowadzony biznes o silnej pozycji na rynku internetowym. Doskonale pasuje do strategii Telewizji Polsat. Chcemy dostarczać atrakcyjne treści wszystkimi możliwymi kanałami dystrybucji. Dzięki Interii nasz kontent zyska kolejne pole eksploatacji. Nasza oferta dla reklamodawców zostanie wzbogacona o bardzo efektywne internetowe formaty reklamowe o szerokim zasięgu - dodaje Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat.

Tym samym w rękach Zygmunta Solorza-Żaka jest już telewizji Polsat, platforma Cyfrowy Polsat, serwis vod Ipla, radio Muzo.FM, firma informatyczna Asseco, sieć komórkowa Plus oraz operator telekomunikacyjny Netia. Poza tym w skład około 10-miliardowego majątku biznesmena wchodzi też Plus Bank oraz zespół elektrowni Pątnów-Adamów-Konin.

Polsat kupuje portal Interia od niemieckiego koncernu Bauer Media Group. To właściciel radia RMF FM oraz wydawca gazet takich jak: "Claudia", "TeleŚwiat", "Życie na gorąco" czy "Przyjaciółka".

bFeXtYeC

Autor: KOS

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bFeXtYeW
KOMENTARZE
(264)
podatnik
8 miesięcy temu
Sarkozy w kajdankach, Madoff w kajdankach, Krauze w kajdankach,etc, kiedy zobaczę w Wydarzeniach wyprowadzanie Solorza-Żaka- Kroka - Podgórskiego czyli cztero-nazwiskowego i tyleż paszportowego pieszczocha Misji Wojskowej w Berlinie Zachodnim w kajdankach za nie rozliczenie się z Akcjonariuszami Elektrimu?
Mar
2 lata temu
Coś mi się wydaje że panu solorzowi ciągle mało i ostatnio jego ulubionym zajęciem są zakupy jeśli Interia będzie tak działać jak Superstacja to gratulacje
p.cenzor ?
2 lata temu
Nareszcie żyjemy w takich czasach że nie ma ludzi anonimowych ! - nikt nie wie kiedy do niego zapuka sprawiedliwość !
bFeXtYeX
Carina
2 lata temu
Trzeba odkupywać wszystko co niemieckie , albo w ramach reperacji wojennych niech oddadzą wszystko i znikną z naszego rynku .
guru
2 lata temu
Pan Solorz skupia się na biznesie, a nie na politycznych przepychankach i na tym zyskuje . Dobrze, że Polsat a nie WP. - Co prawda to prawda. Polsat zmienił się z TV w ogromny holding multimedialny (tv, telefonia, internet itd.)
...
Następna strona