Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRO
|
aktualizacja

Polskie ePłatności z nowym właścicielem. Jest zgoda prezesa UOKiK

10
Podziel się:

Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności będzie przejęte przez Fundusz H&F z Kajmanów. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Tomasz Chróstny nie widzi zagrożenia w tej transakcji, dlatego też uzyskała ona jego zgodę.

Polskie ePłatności z nowym właścicielem. Jest zgoda prezesa UOKiK
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny nie miał zastrzeżeń do transakcji. (UOKiK, UOKiK)
bEEHrQsB

H&F Corporate Investors VIII przejmie Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności. Jak podkreślono w komunikacie prasowym UOKiK, w ocenie urzędu "Transakcja nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa, porządku ani zdrowia publicznego".

Postępowanie w tej sprawie nie wzbudziło zastrzeżeń prezesa UOKiK co do tej transakcji. Dlatego też uzyskała ona zielone światło.

W komunikacie Urzędu podkreślono również, że to pierwsza decyzja prezesa Tomasza Chróstnego z zakresu kontroli inwestycji. Prawo to zostało wprowadzone wraz z zapisami czwartej odsłony tzw. tarczy antykryzysowej.

bEEHrQsD
Zobacz także: Zobacz: Tarcza 5.0 dla turystyki. "Bardzo ważny element wsparcia"

- Przepisy dotyczące kontroli inwestycji mają chronić najważniejsze polskie spółki przed przejęciami, jednocześnie nie mogą one blokować ważnych dla kraju inwestycji zagranicznych - powiedział Chróstny, cytowany w komunikacie.

Prawo to ma na celu ograniczenie ryzyka przejęcia polskich spółek istotnych z polskiego punktu widzenia. Ograniczenie dotyka podmioty spoza UE, EOG i OECD. W money.pl pisaliśmy o szczegółach nowych rozwiązań.

bEEHrQsJ

- Dlatego większość spraw będzie kończyła się szybko. Tak właśnie było w przypadku naszej pierwszej decyzji. Przeprowadzone postępowania wykazało, że transakcja nie będzie miała negatywnego skutku dla interesów państwa - wyjaśniał prezes UOKiK.

Jak wyjaśniono w komunikacie, H&F Corporate Investors VIII kontroluje spółki portfelowe prowadzące działalność w sektorach usług internetowych, specjalistycznego oprogramowania dla biznesu, usług medialnych i finansowych.

bEEHrQsK

Natomiast Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności zajmuje się m.in. przetwarzaniem transakcji bezgotówkowych w terminalach płatniczych oraz ich sprzedażą i wynajmem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEHrQte
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
jas
12 miesięcy temu
Za przelewy MY im zapłacimy i zyski zostana na Kajmanach, U nas opodatkowaliby to 10 krotnie i przelewy droższe a zyski byłyby na premie dla tych co im się należy
dfghjkl;
12 miesięcy temu
Niezły cyrk. To kto stoi za tym funduszem? Rotschildowie?, Chłopaki ze WSI? Wywiad niemiecki lub rosyjski?
Ajaj
12 miesięcy temu
Przeczytajcie dokladnie wiersz W.Broniewskiego Bagnet na bron , moze cos zrozumiecie .
bEEHrQtf
bankier
12 miesięcy temu
Sorry tak nie można , bo nie mamy umowy o ściganie przestepst gospodarczych z tym krajem , oraz ekstradycji z tym krajem , jak zostaną spełnione te warunki to wtedy można wyrazić zgodę ! a wiadomo że tranzakcji w jednym dniu może być na biliony złotych i nagle pada firma i co wtedy czy dajecie i gwarancje dajecie dla konsumentów !!! NIE , a jak nie to nie może być zgody Polskiego Państwa na coś takiego zwolnić natychmiast tego urzędnika Prezesa i zapytać ile dostał ....!
jaro
12 miesięcy temu
placic gotowka. pokazac ze jest wazna!!! bo jesli wycofaja gotowke to juz koniec wolnosci