Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
braster
19.02.2019 14:04

Polskie urządzenie do badania raka piersi trafi do Indii. Braster robi furorę na giełdzie

W ciągu kilku godzin wartość polskiej firmy Braster wzrosła z 13 do 18 mln zł. Inwestorzy giełdowi z euforią zareagowali na informację o podpisaniu umowy z partnerem z Indii. Dzięki niej ponad 7 tys. urządzeń do badania raka piersi trafi na zupełnie nowy rynek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Braster Pro jest urządzeniem medycznym wspierającym wczesną diagnostykę raka piersi w gabinecie lekarskim. (Fot: braster)

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania raka piersi.

Sprzedaż profesjonalnej wersji urządzenia ruszyła stosunkowo niedawno, bo pod koniec trzeciego kwartału 2018 roku. Już jednak cieszy się sporym zainteresowaniem. Z polskiego rozwiązania wkrótce skorzystają kobiety z Indii. Do 2021 roku do tego kraju ma trafić łącznie 7,5 tys. urządzeń.

To efekt podpisanej umowy z firmą Boston Ivy Healthcare Solutions. Będzie ona dystrybutorem "Braster Pro" wraz z pakietami badań. Urządzenie sprzedawane będzie w modelu biznesowym skierowanym do środowiska medycznego.

Przedstawiciele firmy Braster zdradzili, że w pierwszym kwartale tego roku spółka dostarczy do Indii pierwsze 100 urządzeń wraz z badaniami.

Już niedługo sama wykryjesz raka piersi. Polacy stworzyli urządzenie

- Indie to rynek z potencjałem i perspektywami, gdzie nowoczesne rozwiązania telemedyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisanej współpracy z indyjskim partnerem. To jedna z naszych większych, rozwojowych umów sprzedażowych - komentuje sytuację Marcin Halicki, prezes Brastera.

Dotychczas urządzenie oferowane było w ponad 70 gabinetach medycznych na terenie Polski. Trafiło również do sprzedaży w Bułgarii i na Ukrainie.

Umowa z indyjskim dystrybutorem to milowy krok w rozwoju spółki, a przynajmniej tak można wnioskować po reakcji inwestorów. Akcje firmy Braster, które notowane są na giełdzie w Warszawie, wystrzeliły w górę. Jeszcze w poniedziałek chodziły po 1,42 zł za sztukę, a teraz kosztują około 2 zł. To oznacza ponad 40-procentową przebitkę.

Wartość całego biznesu Brastera w kilka godzin po informacji o podpisaniu umowy wzrosła o blisko 5 mln zł. W tej chwili firma wyceniana jest na ponad 18 mln zł.

Innowacyjnym urządzeniem polskiej firmy zainteresowali się też Chińczycy. W listopadzie Braster poinformował o podpisaniu umowy o współpracy z chińską firmą wchodzącą w skład grupy kapitałowej Kontrue/Ponted. Sprzedaż urządzenia Braster Pro na rynku chińskim ma ruszyć po zarejestrowaniu produktu w Chińskiej Agencji ds. Żywności i Leków.

Urządzenie medyczne Braster Pro dzięki specjalnej ciekłokrystalicznej matrycy rejestruje w piersi obszary o podwyższonej temperaturze, które mogą świadczyć o występowaniu zmian złośliwych. Algorytmy automatycznej interpretacji analizują obrazy termograficzne piersi, szukając asymetrii termicznych i strukturalnych. Jeśli takie asymetrie zostaną wykryte, pacjentka powinna zostać skierowana na dalsze badania diagnostyczne.

Metoda termografii kontaktowej, wykorzystana w Braster Pro, jest uznana przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników jako metoda uzupełniająca do USG piersi oraz mammografii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: braster, rak, indie, biznes, wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-02-2019

Ewelinai bardzo dobrze, ja też polecam zaopatrzyć się w rękawice femiglove, która pomaga nam wcześniej wykryć jakieś guzki, jak dla mnie bardzo przydatne

19-02-2019

j173Wszyscy chcą kupić tylko nic się nie pisze cz nasz NFZ zaopatrzy lekarzy pierwszego kontaktu i kiedy

Rozwiń komentarze (2)