Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ANA
|

Ponad 8 mln zł straty. Pandemia pogłębiła problemy sieci Sphinx

15
Podziel się

Sfinks Polska - firma prowadząca w Polsce ponad 100 restauracji, głównie pod logo Sphinx, Piwiarnia i Chłopskie Jadło - odnotował 8,19 mln zł straty netto w pierwszym kwartale. Strata i tak była mniejsza niż w analogicznym kwartale ubiegłego roku, kiedy wyniosła ponad 14 mln złotych.

Ponad 8 mln zł straty. Pandemia pogłębiła problemy sieci Sphinx
Sfinks Polska prowadzi m. in. restauracje pod logo Sphinx. (Materiały prasowe, Sfinks Polska)
bErpGzrF

Z kolei przychody ze sprzedaży w I kwartale sięgnęły 4,76 mln zł w i były znacznie niższe niż w analogicznym kwartale rok temu, kiedy wyniosły 31,62 mln zł.

""Wprowadzenie zakazu sprzedaży usług gastronomicznych w lokalach w okresie marzec - maj 2020 roku, a następnie od dnia 24 października 2020 roku do 27 maja 2021 roku przełożyło się na istotne pogorszenie sytuacji finansowej grupy. W związku z drastycznym spadkiem wpływów na skutek powyższego, zarząd spółki dominującej podjął decyzję o konieczności rozpoczęcia uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego" - wyjaśnia Sfinks Polska.

Spółka wystąpiła z wnioskiem o pomoc publiczną do Agencji Rozwoju Przemysłu i otrzymała pożyczkę w wysokości 14 mln zł.

bErpGzrH
Zobacz także: Oskładkowanie umów zleceń. Ekspert: Elastyczne umowy też są potrzebne

Grupa Sfinks prowadzi w Polsce obecnie 122 restauracje. Spółka jest notowana na giełdzie papierów wartościowych w Warszawie i chwali się, że jest największą firmą restauracyjną z sektora casual dining w kraju. Jednak z koronakryzysu wychodzi mocno osłabiona.

bErpGzrN

Z mapy Polski w półtora roku zniknęło prawie 40 restauracji Sphinx i Piwiarni. A zamkniętych przez pandemię lokali należących do grupy Sfinks jest więcej.

W 2020 roku łączne przychody ze sprzedaży Sfinksa spadły do 77 mln zł. Tym samym przełożyło się to na pogłębienie strat, które wystąpiły już przed pandemią. Straty netto przekroczyły 61 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErpGzsi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(15)
09:06 28
miesiąc temu
STARE
Sebastian
miesiąc temu
Podłe żarcie
Kris
miesiąc temu
Nie wiem jak inni , ale jak ja jestem w podróży to nie mogę się oprzeć by nie wstąpić na porządne ,, Golono ,, w ,, Chłopskim Jadle ,, porcja na cały dzień - super i za rozsądną cenę. Dobrze , że się otwierają , tego mi brakowało.
bErpGzsj
bil.. ge..
miesiąc temu
... krew się leje... jak zjadą do 0,30 to się dziać będzie... oj będzie...
obser...
miesiąc temu
Cocek sobie poradzi z nie takich opresji wychodził