Notowania

transport
12.06.2019 15:49

Port Lotniczy Warszawa/Modlin zwiększył liczbę pasażerów o 3,1% r/r w maju

Liczba pasażerów w Porcie Lotniczym Warszawa/Modlin wzrosła o 3,1% r/r do 290,7 tys. w maju, podał port.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Maj 2019 r. okazał się dla Portu Lotniczego Warszawa/Modlin najlepszym miesiącem w historii lotniska. Po raz pierwszy udało się przekroczyć barierę 290 tys. pasażerów. W maju 2019 Port Lotniczy Warszawa/Modlin obsłużył 290 682 pasażerów. Tym samym odnotowano 3,1% wskaźnik dynamiki wzrostu ruchu pasażerskiego w stosunku do maja roku ubiegłego. Był to nie tylko najlepszy pod względem przewozów maj w historii portu, ale również najlepszy miesiąc przewozowo ogółem" - czytamy w komunikacie.

Od początku roku do 31 maja 2019 r. obsłużono łącznie 1 285 199 pasażerów, co przełożyło się na wzrost o 4,2% r/r, podano także.

7 czerwca po raz pierwszy swoich klientów wysłał na wakacje nowy touroperator na lotnisku Warszawa/Modlin - Coral Travel Poland. Lot na lotnisko Enfidha-Hammamet w Tunezji, obsługiwany przez Enter Air wystartował kilka minut po 12:00. Rejsy czarterowe na tym kierunku będą odbywać się w każdy piątek, do 25 października. Natomiast pasażerowie Itaki do Hammametu i Warny polecieli w piątek z lotniska Warszawa/Modlin samolotem Boeing 737-800 przewoźnika Blue Panorama Airlines. Włoski przewoźnik czarterowy w sezonie lato 2019 będzie wykonywał do 6 operacji tygodniowo, czytamy dalej.

"Nasze lotnisko rozwija się zgodnie z założeniami. Port może działać przez całą dobę, gdyż nie obowiązują u nas ograniczenia związane z ciszą nocną. Lotnisko nie osiągnęło jeszcze pełnej przepustowości, ale by odpowiedzieć na oczekiwania rynku i coraz większe zainteresowanie touroperatorów i przewoźników czarterowych, planujemy szereg inwestycji, które pozwolą na rozwój portu. Mamy nadzieję, że najbliższe zgromadzenie wspólników da odpowiedź, kiedy będziemy mogli rozpocząć prace. Pierwsze ruszą prace utrzymaniowe oraz budowa tymczasowego terminala. Będzie to hala stalowa z przeszkleniami, klimatyzowana i ogrzewana - całoroczna, która pozwoli zwiększyć przepustowość o ok 3. mln pasażerów" - skomentował p.o. prezesa Leszek Chorzewski, cytowany w komunikacie.

Port Lotniczy Warszawa/Modlin w 2018 r. obsłużył 3,08 mln pasażerów.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-06-2019

NiepodległyI bardzo dobrze, Modlin rozwija się mimo szykan że strony rządu, który woli topić miliardy w lotnisko w Radomiu, z którego nikt nie chce latać, chyba … Czytaj całość

12-06-2019

AhaJak juz się otworzy lotnisko w Radomiu to na pewno Modlin odczuje duży spadek %. Poczekajmy jeszcze trochę ponad rok i wszystko będzie jasne

12-06-2019

All42Ja wole z Berlina bliżej i taniej nawet parkingi

Rozwiń komentarze (3)