Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
06.03.2020 18:02

Portfel zamówień Torpolu ma wartość 3,09 mld zł netto

Torpol jest przekonany, że 2020 r. przyniesie "jeszcze większą satysfakcję i wyniki" niż 2019, poinformował prezes Grzegorz Grabowski. Aktualnie posiadany portfel zamówień ma wartość 3,09 mld zł netto.

Podziel się
Dodaj komentarz

"To dobry wynik [wstępny finansowy za 2019 r.], biorąc pod uwagę niezwykle trudne uwarunkowania rynkowe. Pokazaliśmy, że dzięki bardzo dobrej kadrze inżynieryjno-technicznej, sprawnemu i kompetentnemu obszarowi wsparcia prawno-finansowo-organizacyjnemu oraz posiadaniu potężnego, odpowiedniego zaplecza sprzętowego, potrafimy radzić sobie skutecznie na tym wymagającym rynku. Dlatego też jesteśmy przekonani, że obecny rok da nam jeszcze większą satysfakcję i wyniki niż miniony. Obecnie mamy zabezpieczone ok. 90% podstawowych materiałów do realizacji naszego portfela zleceń oraz odpowiednie środki finansowe, które pozwalają nam na terminową, płynną i efektywną realizację posiadanych projektów" - powiedział Grabowski, cytowany w komunikacie.

Zarząd bardzo dobrze ocenia sytuację ekonomiczno-finansową. Najistotniejszym osiągnięciem jest wedłyg niego istotne poprawienie pozycji gotówkowej i w konsekwencji ustabilizowanie płynności finansowej spółki. Średnia rentowność na sprzedaży brutto za ostatnie 12 miesięcy z posiadanego portfela zamówień w Grupie Torpol wyniosła 4,7%.

"Uzyskana marża brutto na sprzedaży, biorąc pod uwagę duży - bo ok. 80-proc. udział w przychodach 2019 roku kontraktów pozyskanych w latach 2016-2017, jest na zadowalającym poziomie. Struktura aktualnie posiadanego portfela zamówień o wartości 3,09 mld zł netto, w którym tyko ok. 15% stanowią kontrakty pozyskane w 2017 roku wskazuje, że rentowność na wszystkich poziomach rachunku wyników w tym i następnych latach powinna się poprawić. Natomiast posiadany potencjał techniczny i kadrowy grupy, stabilna pozycja finansowa pozwalają na dalszą aktywność w postępowaniach przetargowych i ubieganie się o kolejne zamówienia" - dodał Grabowski.

Torpol miał 1 604,4 mln zł skonsolidowanych przychodów netto ze sprzedaży, 75,4 mln zł zysku ze sprzedaży brutto i 29,1 mln zł zysku netto w 2019 r., podała dziś spółka, powołując się na wstępne dane. Rok wcześniej wyniki wyniosły odpowiednio: 1 525,7 mln zł, 83,1 mln zł i 19,2 mln zł.

W ujęciu jednostkowym zysk netto wyniósł 27,7 mln zł wobec 8,2 mln zł.

Ostateczne wyniki finansowe za ww. okres zostaną przekazane w raporcie rocznym za 2019 rok, który zostanie opublikowany 13 marca 2020 r., podano także.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2014 roku. W 2019 r. miała 1 604,4 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz