Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Portfel zamówień Trakcji PRKiI był wart 2,18 mld zł na koniec 2018 r.

0
Podziel się:

Portfel zamówień budowlanych Trakcja PRKiI na dzień 31 grudnia 2018 roku wyniósł 2 181 mln zł (z wyłączeniem części przychodów przypadającą na konsorcjantów), podała spółka. W okresie 2018 roku spółka podpisała kontrakty budowlane o łącznej wartości 1 563 mln zł (z wyłączeniem wartości robót przypadających na konsorcjantów).

Portfel zamówień Trakcji PRKiI był wart 2,18 mld zł na koniec 2018 r.

"Portfel zamówień Trakcji PRKiI na koniec 2018 roku wzrósł o blisko 45% w stosunku do roku poprzedniego i wyniósł ok 2,2 mld zł netto. W tym okresie podpisaliśmy umowy o łącznej wartości powyżej 1,5 mld zł netto, z których większość przekraczała budżety inwestorskie. Oznacza to, że spółka w minionym roku finalizowała realizację kontraktów zawieranych w okresie rynkowej zapaści i rozpoczęła wykonywanie umów zawieranych na znacznie korzystniejszych warunkach" - napisał prezes Marcin Lewandowski w liście do akcjonariuszy.

Portfel zamówień budowlanych Grupy Trakcja na dzień 31 grudnia 2018 roku wyniósł 2 557 mln zł (z wyłączeniem części przychodów przypadającą na konsorcjantów). W okresie 2018 roku spółki z Grupy Trakcja podpisały kontrakty budowlane o łącznej wartości 2 120 mln zł (z wyłączeniem wartości robót przypadających na konsorcjantów), podano w raporcie rocznym.

"Portfel zamówień Grupy Trakcja na dzień 31 grudnia 2018 roku zapewnia pełne wykorzystanie mocy produkcyjnych w kolejnym roku obrotowym. Udział w nowych przetargach w 2019 roku pozwoli Grupie w jeszcze większym stopniu zabezpieczyć swój portfel kontraktów na kolejne okresy" - czytamy w raporcie.

"Grupa Trakcja realizuje głównie kontrakty kolejowe i drogowe na rynku polskim i litewskim. Potencjał sprzętowy i ludzki Grupy pozwala na realizację dużych kilkudziesięcio-kilkuset milionowych kontraktów, w związku z czym Grupa w mniejszym stopniu koncentruje się na lokalnych inwestycjach" - wskazano także.

Trakcja PRKiI jest jedną z największych spółek działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego w Polsce. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,56 mld zł w 2018 r.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)