Notowania

prawo pracy
15.07.2019 21:02

Pracownicy chcą podwyżek. Groźba strajku w Alior Banku

Związki zawodowe działające w kontrolowanym przez państwowego giganta PZU Alior Banku weszły z pracodawcą w spór zbiorowy. To otwarcie drogi do organizacji strajku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zarząd Alior Banku musi zmierzyć się z presją pracowników na podwyżki (Fot: ANDRZEJ STAWINSKI/REPORTER)

O tym, że związki zawodowe domagają się podwyżek, na które zgodzić nie chce się zarząd Aliora, poinformował sam bank. Jak wyjaśniono, związkowcy chcą podwyżki dla wszystkich etatowych pracowników.

Rosyjski bank próbował wejść do Polski. Putin szukał raju podatkowego
Bank sterowany przez Putina próbował wejść do Polski

W komunikacie giełdowym zarząd Alior Banku zaznaczył, że w spór zbiorowy z pracodawcą weszły związki zawodowe: NSZZ "Bankowiec" Pracowników Bankowości Organizacja Międzyzakładowa, NZZPBiU "Dialog 2005", Organizacja Międzyzakładowa Pracowników Banków nr 001, NSZZ "Solidarność" Organizacja Międzyzakładowa w Alior Bank S.A. oraz Związek Zawodowy Pracowników Alior Banku.

Zarząd w komunikacie stwierdził, że inne żądania strony związkowej nie mogą być przedmiotem jakichkolwiek rozmów, gdyż są ujęte w negocjowanym obecnie zakładowym układzie zbiorowym pracy.

Oglądaj też: Ekspert rynku pracy. "Wątpię abyśmy dorównali niemieckim płacom"

"Zarząd Banku jednocześnie informuje, że Bank jest otwarty i gotowy do rozmów z Organizacjami Związkowymi na temat zgłoszonych postulatów” – brzmią ostatnie słowa komunikatu banku.

Brak porozumienia po otwarciu sporu zbiorowego może dać związkowcom prawo do organizacji referendum strajkowego, a razie zgody pracowników, organizacji strajku w banku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: prawo pracy, wynagrodzenia, alior bank, związki zawodowe, wiadomości, wiadomości, wiadomości, giełda
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-07-2019

JanPrawda jest taka, ze w bankach zarabiaja tylko prezesi i dyrektorzy pionow. Reszta to albo sprzedawcy 50%+ (zarobki jak w biedronce) albo specjalisci … Czytaj całość

15-07-2019

ssdpodwyżki im się zachciewa, lichwiarzom!

15-07-2019

wwwBank panstwowy powinien godziwie wynagradzac pracownikow

Rozwiń komentarze (9)