Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
13.03.2020 09:17

Prezes BGK: Przedstawicielstwa w Amsterdamie, Waszyngtonie, Singapurze w 2020 r.

Po tym, jak w styczniu br. Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) otworzył swoje trzecie przedstawicielstwo zagraniczne - w Londynie - planuje otwarcie kolejnych trzech takich placówek jeszcze w tym roku: w Amsterdamie, Waszyngtonie i Singapurze, poinformowała ISBnews prezes Beata Daszyńska-Muzyczka. Podkreśliła też, że epidemia koronawirusa nie wpłynęła na stopień zainteresowania polskich firm wsparciem banku w ich ekspansji zagranicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W pierwszej połowie czerwca chcemy oficjalnie otworzyć biuro w Amsterdamie. Jesteśmy także w trakcie uzyskiwania pozwoleń na otwarcie naszego przedstawicielstwa w Waszyngtonie, w tym pozwoleń od Fed. Oficjalne otwarcie, podobnie jak otwarcie przedstawicielstwa w Singapurze, planujemy jeszcze na 2020 r. " - powiedziała Daszyńska-Muzyczka w rozmowie z ISBnews w kuluarach LSE SU Polish Economic Forum w Londynie, organizowanym przez Polish Business Society - stowarzyszenie polskich studentów na London School of Economics - we współpracy z partnerem strategicznym Bain & Company. Agencja ISBnews była patronem medialnym Forum.

"Dla nas Londyn zostanie jednym z najważniejszych centrów finansowych, to się nie zmieni pomimo wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. To wciąż jedna z finansowych stolic świata, dlatego też nasze trzecie nasze przedstawicielstwo w Europie to właśnie Londyn. Jego oficjalne otwarcie miało miejsce w styczniu tego roku" - przypomniała prezes.

Głównym celem przedstawicielstwa BGK w Londynie jest wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw oraz przyciąganie brytyjskich inwestorów do Polski. Przedstawicielstwo będzie również promować Polskę wśród brytyjskiego biznesu, w tym wśród instytucji z sektora private equity oraz lokalnych think-tanków i lobbystów.

Do zadań londyńskiego biura należeć będzie także nawiązywanie i utrzymywanie relacji z instytucjami finansowymi z Wielkiej Brytanii oraz polskimi podmiotami obecnymi na brytyjskim rynku oraz kreowanie pozytywnego wizerunku Banku Gospodarstwa Krajowego i Polski.

Obecnie BGK ma przedstawicielstwa zagraniczne w Brukseli, Frankfurcie i Londynie.

BGK otwiera swoje zagraniczne przedstawicielstwa, aby budować bliskie relacje z rynkami finansowymi i instytucjami, w których powstają regulacje mające największy wpływ na funkcjonowanie banków i gospodarek. Tym samym, przedstawicielstwa stanową ważne wsparcie dla polskich przedsiębiorców

Daszyńska-Muzyczka poinformowała także, że BGK wspiera już rozwój polskich przedsiębiorców w ponad 70 krajach na wszystkich kontynentach. Podkreśliła, że jak dotychczas bank nie zaobserwował zmniejszenia zainteresowania jego wsparciem z powodu Brexitu czy spowolnienia gospodarczego.

"Jeśli chodzi o wpływ epidemii koronawirusa, to myślę, że dopiero po tym, jak okaże się, jak ten wirus wpłynie na łańcuchy dostaw będziemy wiedzieć, czy ewentualnie jakieś firmy będą zastanawiać się nad zmianą modelu biznesowego. Chodzi o firmy, które były uzależnione od łańcucha dostaw" - wskazała prezes.

BGK to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski, współpracując ze wszystkimi instytucjami rozwoju jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK rozwija systemy poręczeń i gwarancji, mające na celu pobudzanie przedsiębiorczości. Jednym z ważnych zadań banku jest również wspieranie ekspansji zagranicznej polskich przedsiębiorstw. BGK zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej. Angażuje się w programy służące poprawie sytuacji na rynku mieszkaniowym i dostępu Polaków do mieszkań.

Tomasz Oljasz

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-03-2020

Bez sensuPokażcie mi wyniki waszej pracy ... żadne

Rozwiń komentarze (1)