Notowania

giełda
11.04.2019 13:20

Prezes GetBack złożył rezygnację. Drugi etap restrukturyzacji

Dotychczasowy prezes GetBack - Przemysław Dąbrowski, złożył z dniem 10 kwietnia rezygnację ze swojej funkcji. Nie oznacza to jednak, że odchodzi ze spółki, tyle że w hierarchii przesunie się o jeden poziom w dół.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
GetBack nabiera wiatru w żagle. Po sprzedaży aktywów odzyska płynność (Fot: Marek Konrad/REPORTER)

W nowej roli Dąbrowski odpowiadać będzie przede wszystkim za skuteczne zamknięcie transakcji sprzedaży aktywów funduszy EasyDebt oraz Open Finance Wierzytelności na rzecz podmiotów z grupy Hoist - podała spółka.

GetBack rozpoczął drugi etap restrukturyzacji. Finalizuje transakcję sprzedaży 37 proc. aktywów do Hoist Polska. Ma za to dostać 400 mln zł.

"Transakcja ustabilizuje sytuację finansową, pozwoli na przeprowadzenie zmian potrzebnych do realizacji układu oraz na rozpoczęcie procesu odblokowywania płynności z funduszy inwestycyjnych, których właścicielem jest GetBack. Nowa faza wymagać będzie większej koncentracji na operacjach windykacyjnych" - podała spółka w komunikacie.

Zobacz też: Były prezes Idea Banku zatrzymany. "Spektakularne działanie, ale o ograniczonej treści"

- Wraz z przegłosowaniem przez zgromadzenie wierzycieli w dniu 22 stycznia propozycji układowych spółki zakończyliśmy bardzo ważny etap procesu przyspieszonego postępowania układowego. W oczekiwaniu na zatwierdzenie wyników głosowania przez sąd, zarząd maksymalizuje wysiłki, aby przygotować spółkę do wdrożenia tych propozycji w życie - powiedział Przemysław Dąbrowski, ustępujący Prezes GetBack.

- W krótkim terminie krytycznie ważne będzie powodzenie transakcji nabycia części aktywów GetBack przez podmioty z grupy Hoist oraz wdrożeniu zmian wynikających z transakcji. Wspólnie z Radą Nadzorczą uznaliśmy, że całą swoją uwagę powinienem teraz skupić na tych zadaniach - dodał.

W drugim etapie restrukturyzacji spółka skupi się na działalności windykacyjnej. Ma to pozwolić na przygotowanie spółki do realizacji wypłat dla wierzycieli zgodnie z przyjętym układem.

- Przyjęcie układu przez zgromadzenie wierzycieli pozwoliło uniknąć scenariusza upadłości spółki, ale wciąż istnieje wiele ryzyk, które wymagają naszej uwagi. W szczególności istotne będzie zintensyfikowanie działań w obszarze zwiększania odzysków z portfeli pozostałych po częściowej sprzedaży aktywów na rzecz Hoist - powiedziała Magdalena Nawłoka, Wiceprezes GetBack odpowiedzialny za obszar finansowy.

Nowym przewodniczącym rady nadzorczej, oddelegowany do jednoosobowego nadzoru nad zarządem spółki został Radosław Barczyński.

Z dniem 10 kwietnia Rada Nadzorca powołała do zarządu spółki Paulinę Pietkiewicz, która złożyła rezygnację z zasiadania w Radzie Nadzorczej. Jej zadaniem będzie intensyfikacja działań w obszarze postępowań cywilno-prawnych oraz karnych. Wpływy z tych roszczeń mają stanowić jedno ze źródeł środków na spłaty wierzycieli.

W rezultacie przeprowadzonych zmian w skład Zarządu spółki wchodzą - Przemysław Dąbrowski, Magdalena Nawłoka, Paulina Pietkiewicz oraz Marcin Tokarek odpowiadający za obszar operacji.

Do Rady Nadzorczej spółki, jako członek niezależny, dołączył Piotr Rybicki - biegły rewident i "uznany ekspert z zakresu corporate governance" - podała spółka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-04-2019

loloObłowiło się pis -owskie towarzystwo. Starczy na wybory do EP

11-04-2019

ariaperfidne oszustwo pozyczyli od ludzi 2.6mld zlotych a oddadza 650mln ..... wow nie ma co super uklad jeszcze przez 8 lat maja zwracac a wiadomo ze nie … Czytaj całość

11-04-2019

gośćżycze im wszystkiego najgorszego

Rozwiń komentarze (5)