Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Prezydent: Bon turystyczny będzie emitowany jak świadczenie 500+

5
Podziel się:

Zapowiadany bon turystyczny, który miałby wesprzeć polską branżę turystyczną, będzie emitowany i przekazywany w taki sposób, jak świadczenie 500+, najprawdopodobniej już w najbliższych tygodniach, wynika z zapowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy.

Prezydent: Bon turystyczny będzie emitowany jak świadczenie 500+
bEsimwGd

"Wiele się ostatnio mów o tzw. bonie turystycznym po to, by wesprzeć polską branże turystyczną, która znalazła się rzeczywiście w bardzo trudnej sytuacji. Kto wie, że to właśnie ona jest w sytuacji najtrudniejszej, ale chciałbym, żeby została wsparta poprzez polską rodzinę, czyli te pieniądze będą tak emitowane, ten bon będzie tak emitowany, jak 500+" - powiedział Duda w sobotę w trakcie spotkania wyborczego w Stalowej Woli.

Zapowiedział, że to "rodziny będą otrzymywały bon turystyczny na dziecko", "to będzie 500 zł na każde dziecko w rodzinie do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego, wyjazdów, kolonii, wczasów". Szczegóły planowanego rozwiązania mają zostać podane w najbliższych dniach.

"Jesteśmy z tym praktycznie rzecz biorąc gotowi i mam nadzieję, że skorzystanie z tego już w te wakacje przez rodziny, przez dzieci, przez młodzież będzie możliwe, a finalnie że te pieniądze po pierwsze ułatwią życie rodzinom a po drugie - trafią dokładnie do polskiej branży turystycznej w trudnych dla niej czasach kryzysowych" - podkreślił prezydent.

bEsimwGf

Wcześniej wprowadzenie bonu turystycznego o wartości 1 tys. zł, ważnego przez rok zapowiadała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Sugerowała, że miałby on przysługiwać osobom, zatrudnionym na umowę o pracę, których miesięczny dochód nie przekracza przeciętnego wynagrodzenia.

Z zapowiedzi wicepremier wynikało, że rozważano jego dofinansowanie do wysokości 90% z budżetu państwa, a w 10% - przez pracodawców. Planowano, że w przyszłych latach udział pracodawców w kosztach bonu uległby zwiększeniu. Koszt programu w pierwszym roku jego obowiązywania miałby wynieść - jak mówiła Emilewicz - 7 mld zł.

Z kolei rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw Adam Abramowicz apelował, by bon był dostępny dla wszystkich, nawet gdyby jego wartość miała być niższa.

500+ jest bezzwrotnym świadczeniem miesięcznym w wysokości 500 zł, przysługującym na dziecko do 18. roku życia. W tegorocznym budżecie zarezerwowano 41,2 mld zł.

bEsimwGG
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(5)
ada
rok temu
mam nadzieję, że uczciwie pracujący też ,,coś" dostaną !
kobieta 66
rok temu
beznadziejny pomysł nic dla starszych pracowników, którzy mają dorosłe dzieci, daje się wszystko młodym z dziećmi, którzy i tak dużo na te dzieci już dostają/500+/300+, stypendia , zasiłki/ w ogóle nie myśli się o reszcie ciężko pracującej- robicie wszystko aby te wybory PRZEGRAĆ. Gratuluję tego "super pomysłu"
ot
rok temu
Jeszcze brakuje, żeby przedsiębiorcom pozabierali firmy i rozdali w kolejnej odsłonie programu 500 +
bEsimwGH
Rrf
rok temu
Nie mam żony ani dzieci bo mnie nie stać. Pracuję i mam kredyty bo muszę spłacać mieszkanie. Dlaczego wszyscy coś dostają a ja muszę pracować na utrzymanie innych dzieci i nierobów?
Czarna
rok temu
Chodzę do pracy z coraz większym przeświadczeniem, że utrzymuję bandę nierobów i króliczych mamusiek....