Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd informacji ze spółek

0
Podziel się

Fitch Ratings utrzymał ratingi Getin Noble Banku: (IDR) na poziomie CCC+ oraz rating w skali krajowej na poziomie B+ (pol), podał bank.

Przegląd informacji ze spółek
bDyDaPDp

Ronson Development sprzedał 235 lokali w III kw. 2020 r. (wzrost o 47% r/r), a przekazał 197 (wobec 100 przekazań rok wcześniej), podała spółka.

Vercom - spółka zależna od R22 - po zawarciu dodatkowej umowy przeniesienia udziału, sfinalizowała przejęcie spółki ProfiSMS, podała spółka.

Najtańszą ofertę (254,73 mln zł) na budowę ponad 12-km drogi S19 odcinek Bielsk Podlaski-Boćki złożyła turecka firma Kolin nşaat Turizm Sanayi ve Ticaret, podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) Oddział w Białymstoku.

bDyDaPDr

Grupa Azoty Polyolefins - spółka Grupy Azoty i Zakładów Chemicznych Police - podjęła uchwałę w sprawie warunkowego zawarcia aneksu do umowy o kompleksową realizację projektu Polimery Police z Hyundai Engineering, który przewiduje m.in.: zwiększenie wynagrodzenia wykonawcy o 33,2 mln euro oraz wydłużenie harmonogramu realizacji projektu o 3 miesiące, podała Grupa Azoty.

Grupa Wikana sprzedała (umowami deweloperskimi i przedwstępnymi) 111 lokali w III kwartale br. wobec 228 rok wcześniej oraz przekazała 172 lokale wobec 207 lokali rok temu, podała spółka.

Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego - spółka zależna Mostostalu Zabrze - podpisała umowę z firmą GS Engineering & Construction na realizację zadania pn.: "Budowa zakładu produkcji baterii samochodowych dla LG Chem w Biskupicach Podgórnych k/Wrocławia - Etap IV - prace żelbetowe", podał Mostostal Zabrze. Wartość kontraktu to 27,9 mln zł netto.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) spodziewa się, że z odwiertów eksploatowanych w Pakistanie pozyska ponad 200 mln m3 gazu ziemnego w 2020 r., poinformował prezes Jerzy Kwieciński.

bDyDaPDx

Decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie kar dla Gazpromu i pięciu innych firm potwierdza szkodliwość Nord Stream 2 dla konkurencji na rynku gazu, uważa Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG). Spółka deklaruje, że wykorzysta wszelkie dostępne prawem środki w celu przeciwdziałania negatywnym skutkom realizacji projektu Nord Stream 2.

Akcjonariusze Introlu zdecydowali podczas walnego zgromadzenia o wypłacie 0,38 zł dywidendy na akcję, podała spółka.

Liczba aktywnych aplikacji IKO w PKO Banku Polskim przekroczyła 5 mln na koniec września, podali przedstawiciele banku. Bank chce wprowadzić do IKO fundusze inwestycyjne, możliwość zakupu obligacji Skarbu Państwa, zaś w przyszłym roku w większym stopniu skupić się na rozwoju aplikacji dla segmentu MŚP oraz rozwiązaniach chmurowych.

Tauron Polska Energia planuje zrealizować w tym roku nakłady inwestycyjne porównywalne do zeszłorocznych, poinformował ISBnews.TV wiceprezes Jerzy Topolski. W 2019 r. nakłady inwestycyjne Taurona wyniosły 4 128 mln zł.

bDyDaPDy

Tauron Polska Energia może zrealizować akwizycję w obszarze energetyki wiatrowej na lądzie w tym roku, poinformował ISBnews.TV wiceprezes Jerzy Topolski.

Tauron Polska Energia chce jeszcze w tym roku opublikować aktualizację strategii, która pozwoli "pogłębić" realizowany przez spółkę Zielony Zwrot, poinformował ISBnews.TV wiceprezes Jerzy Topolski.

Sprysoft nie wyklucza obecności na rynkach finansowych w innych krajach, jak i nie wyklucza, że będzie temu towarzyszyła emisja nowych akcji, poinformował ISBnews prezes Konrad Weiske. Spółka liczy także, że uda jej się "pobić" wyniki finansowe z ubiegłego roku.

T-Bull zawarł umowę licencyjną z Honda Motor na logotyp i nazwę oraz wykorzystanie wizerunku modeli motorowych w grze "Moto Rider GO" oraz "Top Speed", podała spółka.

bDyDaPDz

Sescom rozmawia z partnerami o zaangażowaniu kapitałowym w spółkę celową, która ma rozwijać projekt HGaaS, którego celem jest upowszechnienie technologii wodorowych i rozpoczęcie ich komercyjnego wykorzystywania na dużą skalę w partnerstwie z małymi producentami energii odnawialnej, poinformował ISBtech prezes Sescom Sławomir Halbryt.

Forever Entertainment planuje co najmniej 11 premier gier o "dużym potencjale" w IV kw. na różne platformy, poinformowała spółka.

Polska Grupa Energetyczna (PGE) uruchomiła Program Dobrowolnych Odejść dla pracowników zatrudnionych w spółce PGE S.A., podała PGE.

Grupa Lotos jeszcze w tym roku uruchomi nowy nalewak bramowy o wydajności 2,2 mln ton paliwa rocznie, podała spółka. Przełoży się to na lepsze wyniki sprzedażowe gdańskiego koncernu w kolejnych latach.

bDyDaPDA

KGHM Polska Miedź produkuje obecnie z własnych źródeł 18% zużywanej energii elektrycznej i chce znacząco zwiększyć ten poziom - dlatego aktywnie działa w sektorze fotowoltaika, poinformował prezes Marcin Chludziński.

Naftoremont-Naftobudowa - spółka zależna Polimeksu-Mostostalu - podpisała umowę z PKN Orlen na wykonanie, w formule EPC, remontu planowego Wytwórni Olefin 2 na terenie zakładu produkcyjnego w Płocku, podał Polimex-Mostostal. Wartość umowy to 161 mln zł netto.

PGNiG Termika prowadzi bardzo zaawansowane negocjacje dotyczące przejęcia Tauron Ciepło, które powinny zakończyć się do końca tego roku, poinformował ISBnews prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) Jerzy Kwieciński.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) jest zainteresowana biznesowo zagospodarowaniem 13-15 mld m3 biogazu, który produkowany w Polsce, poinformował ISBnews prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.

Play2Chill złożyło dokument informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) i jeszcze w tym roku zamierza zadebiutować na NewConnect, podała spółka.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) zakłada wzrost zużycia gazu o ok.1 mld m3 w 2021 roku, poinformował ISBnews prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła 500 tys. zł kary finansowej oraz karę wykluczenia papierów wartościowych z obrotu na rynku regulowanym na spółkę Krezus, za naruszenie obowiązków informacyjnych, podała Komisja.

Wiceprezes Arkadiusz Pernal poinformował o możliwości złożenia rezygnacji z funkcji w zarządzie Ten Square Games (TSG), podała spółka. Od nowego roku zmiany nastąpią w zarządzie, a także w radzie nadzorczej, podano także. Na stanowisku prezesa zarządu pozostanie Maciej Zużałek.

Spółki zależne Columbus Energy zawarły umowy nabycia spółek projektowych realizujących farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 8,849 MW oraz 22 projektów farm fotowoltaicznych o mocy ok. 1 MW każda, podała grupa. Łączna wartość wszystkich umów to 9,2 mln euro.

Forestlight Games z Grupy PlayWay chce zadebiutować na rynku NewConnect w I połowie 2021 roku, podała spółka. Studio rozpoczęło proces przekształcenia w spółkę akcyjną.

Banki finansujące Amrest zwolniły spółkę z konieczności spełnienia wymogów dotyczących utrzymania wskaźników określonych w umowie kredytowej na dzień 30 września br., podała spółka.

Rada nadzorcza Ursusa w restrukturyzacji powołała Ryszarda Jacyno na stanowisko wiceprezesa zarządu, podała spółka.

Rafako otrzymało od zamawiającego tj. JSC Vilniaus Kogeneracine Jegaine pismo o natychmiastowym odstąpieniu od umowy na budowę bloku kogeneracyjnego w ramach budowy nowej elektrociepłowni w Wilnie, podała spółka. Rafako uznaje to oświadczenie za nieskuteczne.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) podjął uchwałę w sprawie wycofania akcji Stelmetu z obrotu na rynku głównym GPW z dniem 12 października br., podał Stelmet.

Marvipol Development ustanowił program emisji obligacji do łącznej wartości nominalnej wyemitowanych i niewykupionych obligacji wynoszącej 200 mln zł, podała spółka.

Polenergia Farma Wiatrowa Dębice/Kostomłoty - spółka zależna Polenergii - zawarła z Vestas - Poland umowy na dostawę, instalację i serwis turbin wiatrowych o łącznej mocy 27 MW, podała spółka. Uruchomienie turbin ma nastąpić do III kw. 2022 r.

bDyDaPDS
giełda
wiadomości
giełda na żywo
KOMENTARZE
(0)