Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
16.10.2020 17:57

Przegląd informacji ze spółek

Polwax, pomimo trudnej i nieprzewidywalnej sytuacji na rynku z powodu pandemii koronawirusa, ocenia jako realną realizację celu sprzedażowego zniczy w 2020 roku. W 2021 roku spółka liczy na dwucyfrowy wzrost sprzedaży tych produktów, poinformował ISBnews dyrektor handlowy Jacek Matracki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Marvipol Development podpisał pakiet dokumentów, dotyczących realizacji i finansowania zamierzenia inwestycyjnego, polegającego na realizacji magazynów w okolicy Wrocławia, podała spółka.

PGNiG Supply & Trading (PST) - spółka zależna Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNIG) i Aker BP podpisały kontrakt kupna-sprzedaży gazu pochodzącego ze złóż na Norweskim Szelfie Kontynentalnym, podała spółka. Dostawy paliwa gazowego rozpoczęły się w październiku 2020 r.

Zarząd Work Service rozpocznie konsultacje z radą nadzorczą w sprawie podwyższenia kapitału do 105 mln zł po cenie 0,39 zł za akcję, podała spółka.

Ministerstwo Aktywów Państwowych (MAP) będzie chciało w toku procesu połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos doprowadzić do znaczącego zwiększenia udziału Skarbu Państwa w połączonej grupie, zapewnił wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas.

Tauron Polska Energia przeznaczy blisko 200 mln zł na inwestycje w obszar dystrybucji w województwie opolskim w tym roku, podała spółka.

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) planuje udzielać finansowania także na budowę mniejszych farm fotowoltaicznych, poinformował ISBnews.TV główny ekolog banku Sławomir Mazurek.

Ipopema Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) wspólnie z CVI Domem Maklerskim uruchamia nowy fundusz finansowania rynku nieruchomości: CVI Ipopema RE Debt FIZAN, poinformował fundusz.

Zarząd Scope Fluidics dokonał wyboru nowego projektu, zakładającego opracowanie systemu, który przy użyciu technologii mikroprzepływowych będzie automatycznie badał bezpieczeństwo mikrobiologiczne produktów na potrzeby przemysłu FMCG, podała spółka. Scope Fluidics rozpoczął przygotowania planu działań operacyjnych w tym projekcie.

Akcjonariusze Alumetalu zdecydują o ustanowieniu Programu Motywacyjnego IV oraz emisji warrantów subskrypcyjnych z wyłączeniem w całości prawa poboru, wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie zwołane na 12 listopada br. Cele programu motywacyjnego przewidują m.in. 98 mln zł EBITDA i 69,2 mln zł znormalizowanego skonsolidowanego zysku netto w 2021 r.

NanoSanguis - spółka zależna NanoGroup - opracowało na rzecz gdyńskiej spółki Marion innowacyjną technologię maseczek ochronnych o właściwościach biobójczych. Obecnie, we współpracy z NanoGroup, Marion pracuje nad procesem certyfikacji oraz uruchomieniem linii produkcyjnej maseczek, które trafią do sprzedaży po uzyskaniu niezbędnych atestów, podało NanoGroup.

Operator systemu carsharingu 4Mobility wejdzie ze swoją usługą do Krakowa pod koniec października br., podała spółka. Zwiększenie zasięgu strefy 4Mobility ma miejsce niespełna dwa tygodnie po uruchomieniu usług spółki we Wrocławiu.

Metalkas oraz Oponeo.pl złożyły wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie utworzenia wspólnego przedsiębiorcy, podał Urząd.

Decyzja głównych akcjonariuszy LPP o wymianie akcji jest kolejnym krokiem na drodze do umocnienia firmy rodzinnej na pokolenia, ocenia spółka. W opinii zarządu, działanie wiodących akcjonariuszy LPP nie ma związku z bieżącą działalnością firmy.

Semper Simul Foundation zawarła ze Sky Foundation warunkową ramową umowę dotyczącą zamiany 175 000 akcji imiennych uprzywilejowanych spółki LPP, posiadanych przez Fundację Sky na uzgodnioną przez strony liczbę akcji na okaziciela posiadanych przez Fundację Semper, przy czym nabycie akcji przez Fundację Semper nastąpi w sposób pośredni, podało LPP. Przekroczenie przez Fundację Semper progu 33% głosów na walnym zgromadzeniu LPP będzie skutkować obowiązkiem ogłoszenia przez tego akcjonariusza wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki w liczbie powodującej osiągnięcie 66% ogólnej liczby głosów.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy LiveChat Software w okresie lipiec - wrzesień 2020 (II kwartał roku finansowego 2020/2021) wyniosły 11 393 945 USD i były o 39% wyższe od osiągniętych w II kw. roku finansowego 2019/2020, podała spółka, powołując się na szacunkowe dane.

PlayWay wraz z 2 osobami fizycznymi (partnerami) zawiązał nową spółkę tj. SilkRoad Games, podał PlayWay. SilkRoad Games będzie zajmować się dystrybucją gier komputerowych PlayWay oraz innych podmiotów na terenie Chin.

Gra "Cyberpunk 2077" zadebiutuje na platformie Stadia 19 listopada 2020 roku, równocześnie z pozostałymi wersjami gry na Xbox One, PC oraz PlayStation 4, podał CD Projekt. Studio poinformowało również o rozpoczęciu przedsprzedaży tytułu za pośrednictwem Stadia Store.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz