Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Przegląd informacji ze spółek

1
Podziel się

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zaleciła utrzymywanie przez mBank w ujęciu jednostkowym funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z zabezpieczonych hipoteką walutowych kredytów i pożyczek dla gospodarstw domowych na poziomie 3,24 pkt proc. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego, podał bank. Dotychczas mBank utrzymywał ten bufor na poziomie 3,62 pkt proc.

Przegląd informacji ze spółek
bDAWAkTF

PAK KWB Konin - spółka zależna Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin (ZE PAK) zdecydował o zaniechaniu działań zmierzających do eksploatacji nowych złóż węgla brunatnego, podała spółka.

Akcjonariusze CDRL zdecydowali o wypłacie dywidendy z kapitału zapasowego za rok obrotowy 2019 w kwocie 6 325 10 zł, tj. 1,05 zł dywidendy na akcję, wynika z podjętych uchwał.

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPLWMiPB) wydał pozwolenie na prowadzenie niekomercyjnego badania klinicznego, mającego na celu ocenę skuteczności i bezpieczeństwa immunoglobuliny anty SARS-CoV-2 w leczeniu COVID-19, podał Biomed -Lublin. Badanie będzie prowadzone przez Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie.

bDAWAkTH

Gaming Factory planuje wydanie przynajmniej 4 większych gier w I półroczu 2021 r., a w całym przyszłym roku ma to być łącznie 12 debiutów, poinformował prezes Mateusz Adamkiewicz. Spółka liczy również, że niebawem będzie mogła wykorzystać środki w wysokości ponad 17 mln zł pozyskane w trakcie lipcowego IPO.

Modelowa marża downstream grupy PKN Orlen wyniosła 5,2 USD/b w listopadzie 2020 r. wobec 5,8 USD/b miesiąc wcześniej i 6,8 USD/b w listopadzie 2019 r., podała spółka.

Przeniesienie notowań akcji Movie Games na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) z NewConnect może zostać zrealizowane w I połowie 2021 r., poinformował prezes Movie Games Mateusz Wcześniak. Spółka będzie również kontynuować wypłatę dywidendy akcjonariuszom.

Gaming Factory podpisał ze studiem Titanite umowę na produkcję gry "Roman Legionary" wartą 800 tys. zł, podała spółka. Projekt otrzymał nową nazwę "We are Legion: Rome". Gra ma zostać wydana na przełomie 2021/2022 r.

bDAWAkTN

Iron VR - spółka zależna od Carbon Studio - zakończyła ofertę publiczną akcji, w której pozyskała od inwestorów łącznie 2,5 mln zł, podała spółka. Środki zostaną przeznaczone na rozwój spółki oraz działania związane z produkcją gier VR w oparciu o własne lub zewnętrzne IP, w tym dwa tytuły od akcjonariusza Iron VR, studia Movie Games. W I połowie 2021 r. Iron VR planuje debiut na rynku NewConnect.

Wartość aktywów netto pod zarządzaniem Quercus Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych wyniosła 2 670,4 mln zł na koniec listopada, podała spółka. Miesiąc wcześniej wartość aktywów pod zarządzaniem wynosiła 2 609,7 mln zł.

LPP szacuje, że już 23% produktów dostępnych w jej ofercie oznaczonych jest metką odzieży przyjaznej środowisku (Eco Aware), a liderem jest marka Reserved z 33-proc. udziałem produktów Eco Aware, podała spółka. Spółka zakładała wcześniej, że w 2021 roku 25% wyprodukowanej odzieży dostępnej we wszystkich jej markach będzie bardziej przyjazna środowisku.

Getin Mobile i Noble Mobile to kolejne dwie aplikacje bankowe, które dołączyły do AppGallery - autorskiego sklepu z aplikacjami Huawei, podano w komunikacie.

bDAWAkTO

Zapisany termin wejścia w życie ustawy reformy otwartych funduszy emerytalnych (OFE) - tj. 1 lutego 2021 r. - jest cały czas aktualny, poinformował wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Spółki z grupy Echo Investment podpisały przyrzeczone umowy zakupu nieruchomości w Poznaniu przy ul. Opieńskiego, w Łodzi przy ul. Widzewskiej oraz w Krakowie przy ul. Kapelanka od spółek z grupy Tesco za 41,63 mln euro, podało Echo. Deweloper projektuje na nich otwarte miejskie kwartały, które wpasują się w otoczenie i potrzeby mieszkańców, czyli tzw. destinations. Łącznie na trzech działkach może powstać ok. 240 tys. m2 nowoczesnej powierzchni mieszkaniowej, biurowej i handlowo-usługowej.

Dom Development zgodnie z harmonogramem rozpoczął wydawanie kluczy do 420 apartamentów oraz 27 lokali usługowych w 4 budynkach ukończonych w ramach inwestycji Marina Mokotów, podała spółka.

Przychody TIM wzrosły o 36,5% r/r do 96,42 mln zł w listopadzie 2020 r., podała spółka, prezentując wstępne dane. W okresie styczeń-listopad przychody wzrosły o 16,3% r/r do 859,4 mln zł.

bDAWAkTP

Łączna wartość obrotów akcjami na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) wyniosła 31,29 mld zł w listopadzie 2020 r., tj. wzrosła o 103,4% r/r, podała giełda.

bDAWAkUi
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
KOMENTARZE
(1)
xena
2 miesiące temu
Eco górą!!! Brawo LPP.