Notowania

giełda
27.02.2020 15:21

PZ Cormay zgłosił do urzędu testy wykrywające koronawirusa. Akcje spółki wystrzeliły

Biotechnologiczna spółka PZ Cormay zgłosiła do odpowiedniego urzędu rejestracji leków testy wykrywające obecność koronawirusa. Może na tym zrobić duży biznes. Inwestorzy giełdowi widząc to rzucili się na akcje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
PZ Cormay będzie miał swój udział w walce z koronawirusem. (Fot: Polska Press/East News)

Polska firma PZ Cormay zgłosiła dwa odczynniki immunologiczne Maglumi (2019-nCoV IgG oraz 2019-nCoV IgM) w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Polsce (URPL). Mają one za zadanie wykrycie obecności koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19.

"Testy przeznaczone są do laboratoryjnej diagnostyki immunologicznej i umożliwiają oznakowanie ilości przeciwciał (IgG i IgM) przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Testy opracowane zostały przez Shenzhen New Industries Biomedical Engineering Co. Ltd. i używane są już w innych krajach" - informuje spółka w komunikacie.

W dniu 19 lutego 2020 roku Shenzen złożyła deklarację umożliwiającą stosowanie testów na rynkach krajów Unii Europejskiej.

Zgłoszenie w URPL umożliwi spółce natychmiastowe rozpoczęcie dystrybucji testów w Polsce.

Koronawirus. Wiceminister ma radę dla Polaków wracających z Włoch

W obliczu rozprzestrzeniającej się w Europie epidemii koronawirusa i zagrożenia przeniesienia jej do Polski, testy zarejestrowane przez PZ Cormay mogą być biznesowo strzałem w dziesiątkę. Na razie trudno jednoznacznie określić potencjał finansowy, ale po reakcji inwestorów giełdowych widać, że jest on ogromny.

Po komunikacie PZ Cormay akcje spółki na giełdzie w Warszawie poszybowały w górę. Jeszcze w środę chodziły po niecałą złotówkę za sztukę. Teraz wyceniane są na ponad 1,30 zł. To oznacza wzrost wartości całej spółki o ponad 30 proc. Jej kapitalizacja wynosi teraz około 110 mln zł.

W ciągu chwili notowania PZ Cormay skoczyły do najwyższego poziomu od kwietnia ubiegłego roku.

PZ Cormay to producent odczynników diagnostycznych i dystrybutor aparatury medycznej. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2008 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo, pz cormay, koronawirus, akcje, testy diagnostyczne, urpl, biotechnologie
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-02-2020

jak zwykleCoś mi się wydaje że po tych polskich testach nie będzie nawet jednego zarażonego...... wszędzie się wykrywa wirusa tylko Polska to wyspa dziewicza i … Czytaj całość

27-02-2020

magaWidać po komentarzach, że wiele osób nie rozumie co czyta. Testy opracowane zostały przez chińską spółkę Shenzhen New Industries Biomedical … Czytaj całość

27-02-2020

BoshDo końca świata o pieniądzach będziemy myśleć.A jak nic nie zostanie to pieniądze zjemy.

Rozwiń komentarze (72)