Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

PZ Cormay zgłosił do urzędu testy wykrywające koronawirusa. Akcje spółki wystrzeliły

72
Podziel się:

Biotechnologiczna spółka PZ Cormay zgłosiła do odpowiedniego urzędu rejestracji leków testy wykrywające obecność koronawirusa. Może na tym zrobić duży biznes. Inwestorzy giełdowi widząc to rzucili się na akcje.

PZ Cormay będzie miał swój udział w walce z koronawirusem.
PZ Cormay będzie miał swój udział w walce z koronawirusem. (East News, Polska Press/East News)
bECxpJkl

Polska firma PZ Cormay zgłosiła dwa odczynniki immunologiczne Maglumi (2019-nCoV IgG oraz 2019-nCoV IgM) w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Polsce (URPL). Mają one za zadanie wykrycie obecności koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19.

"Testy przeznaczone są do laboratoryjnej diagnostyki immunologicznej i umożliwiają oznakowanie ilości przeciwciał (IgG i IgM) przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Testy opracowane zostały przez Shenzhen New Industries Biomedical Engineering Co. Ltd. i używane są już w innych krajach" - informuje spółka w komunikacie.

bECxpJkn

W dniu 19 lutego 2020 roku Shenzen złożyła deklarację umożliwiającą stosowanie testów na rynkach krajów Unii Europejskiej.

Zgłoszenie w URPL umożliwi spółce natychmiastowe rozpoczęcie dystrybucji testów w Polsce.

Zobacz także: Koronawirus. Wiceminister ma radę dla Polaków wracających z Włoch

W obliczu rozprzestrzeniającej się w Europie epidemii koronawirusa i zagrożenia przeniesienia jej do Polski, testy zarejestrowane przez PZ Cormay mogą być biznesowo strzałem w dziesiątkę. Na razie trudno jednoznacznie określić potencjał finansowy, ale po reakcji inwestorów giełdowych widać, że jest on ogromny.

bECxpJkt

Po komunikacie PZ Cormay akcje spółki na giełdzie w Warszawie poszybowały w górę. Jeszcze w środę chodziły po niecałą złotówkę za sztukę. Teraz wyceniane są na ponad 1,30 zł. To oznacza wzrost wartości całej spółki o ponad 30 proc. Jej kapitalizacja wynosi teraz około 110 mln zł.

W ciągu chwili notowania PZ Cormay skoczyły do najwyższego poziomu od kwietnia ubiegłego roku.

bECxpJku

PZ Cormay to producent odczynników diagnostycznych i dystrybutor aparatury medycznej. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2008 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECxpJkO
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(72)
Permiter Fram...
2 lata temu
Perimeter Use Distributed Denial of Service (DDoS) protection to filter large-scale attacks before they can cause a denial of service for end users. Use perimeter firewalls to identify and alert on malicious attacks against your network. At the network perimeter, it's about protecting from network-based attacks against your resources. Identifying these attacks, eliminating their impact, and alerting you when they happen are important ways to keep your network secure.
Prawdomówna
2 lata temu
Oj tam oj tam. Kasa się liczy, co tam chorzy i umierający...
Domi
2 lata temu
Jeszcze z 50 lat i opracują szczepionkę ha ha pozdrawiam
bECxpJkP
Jak
2 lata temu
BRAWO FIRMA.... PRODUKCJA 24H......GRZAC KASĘ!!!... BRAWO SUPER!!.... BRAWO POLACY!
Yt
2 lata temu
Jak by to byla firma amerykanska.... same minusy by byly.... a ze z polszy, to geniusze pis geniusze
...
Następna strona