Notowania

PZU przygląda się potencjalnym przejęciom. Pod lupą mBank i AXA

PZU analizuje możliwość przejęcia działających w Polsce biznesów Grupy AXA i mBanku. Prezes Paweł Surówka przypomina, że niedawno ubezpieczyciel przejął Alior Bank i jest to dla niego ciągle strategiczna inwestycja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
PZU chce się rozwijać i nie wyklucza przejęć konkurentów. (Fot: PAP/Leszek Szymański)

- Mówiliśmy już niejednokrotnie, że nasza strategia uwzględnia potencjalną ekspansję zagraniczną i rozwój w takich obszarach, jak inwestycje i będziemy patrzyli na wszystkie tego typu okazje na rynku - przyznał prezes PZU podczas prezentacji najnowszych wyników finansowych największego polskiego ubezpieczyciela.

Nie wykluczył zainteresowania częścią biznesu ubezpieczeniowego i inwestycyjnego grupy AXA. Podkreślił jednak, że na razie jest za wcześnie, by składać konkretne deklaracje odnośnie np. przejęć.

Pod koniec października Reuters poinformował, powołując się na nieoficjalne źródła, że Grupa AXA rozważa sprzedaż swojej części biznesu w Europie Centralnej, w tym w Polsce. W skład Grupy AXA wchodzą m.in.: AXA Życie TU, AXA Ubezpieczenia TUiR, AXA Polska, AXA PTE oraz AXA TFI.

Paweł Surówka, prezes grupy PZU: Technologia pomoże szybciej diagnozować pacjentów

A to nie jedyna ciekawa okazja do przejęcia, którą ma PZU. Ciągle analizowana jest możliwość przejęcia mBanku. Niemiecki Commerzbank zapowiedział niedawno wyjście z Polski.

PZU dzięki przejęciu mógłby wykorzystać potencjalne synergie, jakie wynikają z faktu, że ubezpieczyciel ma już w swoich rękach spory udział w Alior Banku i Pekao.

- Ogłoszenie sprzedaży tak istotnego banku, jakim jest mBank jest zbyt ważną sprawą, by nie była przez nas analizowana. Będziemy ją analizowali tylko w kontekście potencjalnie istniejących synergii naszej części bankowej - powiedział Paweł Surówka.

Szef PZU podkreślił też, że nie zamierza sprzedawać żadnego ze swoich banków.

W kontekście inwestycji w Alior Bank prezes Surówka podkreślił, że obecna cena akcji banku na giełdzie nie uwzględnia jego prawdziwego potencjału, który jest większy.

- Jestem przekonany, że cena akcji nie oddaje dzisiaj fundamentów tej spółki. Traktujemy Alior Bank jako inwestycję strategiczną. Jeśli chodzi o jego wartość w naszej grupie i wynikach, bardziej patrzymy na potencjał generowania zysków na działalności podstawowej i wyników grupy PZU i nie jesteśmy przywiązani do ceny akcji - komentował Surówka.

Grupa PZU jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez [ dziejesie.wp.pl ](https://dziejesie.wp.pl/

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo, pzu, przejęcie, mbank, axa
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-11-2019

RymcioMało macie stołków w Aliorze? Ile Ziobro ma żon, że potrzeba kupić drugi bank?

15-11-2019

KasonŻal mi cie

Rozwiń komentarze (2)