Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|
aktualizacja

mBank w polskich rękach? Twórca banku: "nie wyobrażam sobie, by było inaczej"

21
Podziel się:

- To, co będzie się działo z mBankiem, zmieni cały rynek. Po połączeniu z PKO BP, Pekao czy Aliorem, będziemy mieli największą instytucję bankową w Polsce - mówi money.pl twórca i były prezes mBanku Sławomir Lachowski.

Sławomir Lachowski, twórca mBanku, twierdzi, że po akwizycji bank może stać się największą tego typu instytucją w Polsce.
Sławomir Lachowski, twórca mBanku, twierdzi, że po akwizycji bank może stać się największą tego typu instytucją w Polsce. (East News, filip miller)

- Mając na uwadze niekończące się problemy Commerzbanku można było się spodziewać, że mBank będzie na sprzedaż. mBank, który jest 20 raz mniejszy od Commerzbanku, stanowi jego najbardziej wartościową część – mówił money.pl twórca i były prezes mBanku Sławomir Lachowski.

O sytuacji na polskim rynku bankowym rozmawialiśmy podczas konferencji Polish Tech Day w Londynie, organizowanej przez fundację PLUGIn. Lachowski dodał, że dziś mBank jest czwartym największym bankiem pod kątem aktywów. Po połączeniu z inną instytucją rynek w Polsce może się bardzo zmienić.

- Wedy mBank stanie się drugim, jeśli nie pierwszym, największym bankiem w Polsce, mając potencjał na stanie się bankiem paneuropejskim. mBank już teraz kontroluje 1/10 rynku w Czechach i na Słowacji. Czas, aby bank wszedł do innych krajów - wyjaśniał.

Zobacz także: Obejrzyj: Zbigniew Jagiełło: Zainteresownie mBankiem wyrażają 2-3 instytucje i my

Czy jest zaskoczony tym, że mBankiem interesują się spółki skarbu państwa? Lachowski odpowiada: - Nie wyobrażam sobie, aby mogło być inaczej. Niezależnie od tego, czy nowym właścicielem będzie PKO BP, Pekako czy Alior, nowy inwestor powinien patrzeć na akwizycję poprzez możliwości mBanku - podkreśla były szef tej instytucji.

Niemiecki Commerzbank poinformował niedawno w komunikacie prasowym, że projekt nowej strategii banku przewiduje sprzedaż większościowego pakietu akcji mBanku. Commerzbank ma ok. 70 proc. udziału w akcjonariacie mBanku.

Minister finansów, inwestycji i rozwoju skomentował doniesienia dotyczące przyszłości mBanku, z których wynika, że instytucję może kupić PZU lub Alior Bank, którego największym udziałowcem jest właśnie PZU.

- Jako rząd jesteśmy zainteresowani, by te aktywa przeszły w ręce instytucji, które są bardziej krajowe aniżeli zagraniczne - wyjaśnił Jerzy Kwieciński.

Zainteresowany kupnem mBanku ma być też piąty co do wielkości bank w Polsce, ING Bank Śląski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
KOMENTARZE
(21)
ixi
3 lata temu
No coż, nie bierze tylko pod uwagę, że przekazanie banku w ręce państwowego banku spowoduje odpływ znacznej części klientów i może się wtedy okazać że mBank wcale nie jest już tak duży. Zresztą o ile na samym początku był faktycznie innowacyjny i liderem rynku jeśli chodzi o innowacje, to teraz niestety jest daleko daleko w tyle.
klient innego...
3 lata temu
Ale dowcipny artykuł mBank stanie się może pierwszym w Polsce! To ciekawe jeżeli kupi go inny bank to co? Kto jest właścicielem? Kupujący czy kupowany? Powiem brutalnie mBank zniknie z polskiej areny Tak jak banki przejęte przez Santandera. Pamiętacie jeszcze kiedyś był Lukas bank? Gdzie są ich placówki? Popatrzmy na historię PBK zniknęło po przejęciu przez BPH obecnie BPH znika z ulic gdy połowę zabrał PEKAO SA a druga obecnie trafia do Aliora.
Rr
3 lata temu
Jak Niemcy sprzedają to Polacy niech nie kupują 😉
znudzony
3 lata temu
To nie koniec. Zgodnie z analizami z lat 90-tych w Polsce jest miejsce dla góra 5 do 7 banków. Reszta generuje tylko straty. Rzecz w tym, że NBP powinno narzucać reguły gry na tym ryku, a nie nimi zarządzać. Nie chce mi się o tym więcej pisać bo to ekonomia, a nie populizm.
zcx
3 lata temu
już pis upaństwowił pekao wystarczy kolejnego dziadostwa.
...
Następna strona